Jana Šestáková
    vedoucí učitelka
    Eva Stuchlíková

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: odloučené pracoviště MŠ Výstavní, 2. podlaží

Z věkového složení dětí v naší třídě vyplývá, že děti jsou již samostatnější a společné činnosti se zaměřují na přípravu dětí do ZŠ. Prostory třídy se skládají z tří velkých místností s různými hracími a pracovními kuotky - kuchyňka, kadeřnictví, obchod, obývací pokoj, kutilský koutek, prostor na hracím koberci, prostor pro odpočinek dětí, čvičení aj. Ve třídě je vytvořen i logopedický a čtecí koutek. Cíleně se zaměřujeme na logopedickou prevenci.

„Vše co opravdu potřebuji znát,
jsem se naučil v mateřské škole.“

20. prosinec 2018
Vánoční besídka "Ježíšek naděluje"
Kouzlo Vánoc a vánoční zvyky.

7. leden 2019 - 8. leden 2019
TESTOVÁNÍ IQ DĚTÍ OD PĚTI LET MENSOU ČR PRO NAŠÍ MŠ ZDARMA
Mensa pořádá v naší škole testování IQ, které slouží k vyhledávání nadaných dětí. Test je neverbální a nevyžaduje předchozí znalosti, proto zjišťuje skutečnou úroveň zejména logického myšlení a dokáže odhalit nadání i tam, kde tomu např. školní výsledky neodpovídají.

společnost Mensa ČR bude v rámci spolupráce s MŠ Vodňany provádět standardizaci nového dětského testu IQ. Byli bychom rádi, kdyby se testování zúčastnily všechny děti ve věku 5 a 6 let.
Po domluvě s vedením školky Vám nabízíme možnost, dozvědět  se výsledek svého dítěte zcela zdarma (běžně stojí testování 150,-Kč). Rodiče, kteří mají o testování svého dítěte zájem, musí vyplnit papírovou přihlášku, která slouží jako souhlas zákonného zástupce se zpracováním dalších údajů dítěte – jméno, příjmení, datum narození a adresa pro zaslání výsledku. Informaci o výsledku považuje Mensa za důvěrnou a dostane ji pouze zákonný zástupce testovaného dítěte. Výsledky Vám zašleme poštou po ukončení standardizace testu, které předpokládáme v horizontu tří měsíců. Záleží pouze na Vás, zda výsledky sdělíte učitelkám na třídě, aby Vaše dítě na základě výsledků dále rozvíjely.

Děkujeme vám za spolupráci,

Lucie Měchurová
Mensa ČR

pozn.: PŘIHLÁŠKY K TESTOVÁNÍ DĚTÍ DOSTANETE OD UČITELEK NA TŘÍDÁCH

17. prosinec 2018 - 16.00 hodin
Vánoční besídka
Vánoční besídka pro rodiče a hosty ve 2.třídě MŠ. Děti vystoupí s vánočním programem.
Hned po skončení besídky navazuje "VÁNOČNÍ TVOŘENÍ" pro rodiče a děti.
Srdečně Vás zveme!

16. prosinec 2018 - 10.00 hodin
Vysoupení na vánočních trzích
Vystoupení dětí na vánočních trzích v KULTURNÍM DOMĚ pod vedením uč. J. Šestákové a E. Stuchlíkové. Děti z  2. třídy MŠ .

Kde: KD Vodňany

13. prosinec 2018 - 14.00 hodin
"Vánoční posezení se seniory"
Vánoční vystoupení s dětmi z 2.třídy pod vedením uč. J.Šestákové a E.Stuchlíkové.
Kde: Víceúčelová hala

11. prosinec 2018 - 10.00 hodin
Vánoční koncert
Kde: KD Vodňany

10. prosinec 2018
LOGOPEDIE - Mgr. Čupová

5. prosinec 2018
Mikulášská besídka
Mikulášská besídka s nadílkou. V dopoledních hodinách přijde ANDĚL, MIKULÁŠ A ČERTI.

5. prosinec 2018
Mikulášská nadílka

30. listopad 2018
Prohlídka náměstí

28. listopad 2018
Divadlo

27. listopad 2018
Divadlo "TÁTA A MÁMA"

27. listopad 2018
Vyrábíme čertíky

26. listopad 2018
Výtvarně-pracovní kroužek
Z důvodu nepřítomnosti pedagogické asistentky se výtvarně-pracovní kroužek přesouvá ze dne 27.11. na 26.11. (pondělí). Děkuji za pochopení.

23. listopad 2018
Poslední lekce plavání

22. listopad 2018
Mraveniště

21. listopad 2018 - 8.30 hodin
Vánoční fotografování

21. listopad 2018 - 22. listopad 2018
Environmentální kroužek
Z provozních důvodů se environmentální kroužek tento týden přesouvá ze středy (21.listopadu) na čtvrtek (22.listopadu). Děkuji za pochopení.

20. listopad 2018
Překážková dráha