Jana Šestáková
    vedoucí učitelka
    Eva Stuchlíková

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: odloučené pracoviště MŠ Výstavní, 2. podlaží

Z věkového složení dětí v naší třídě vyplývá, že děti jsou již samostatnější a společné činnosti se zaměřují na přípravu dětí do ZŠ. Prostory třídy se skládají z tří velkých místností s různými hracími a pracovními kuotky - kuchyňka, kadeřnictví, obchod, obývací pokoj, kutilský koutek, prostor na hracím koberci, prostor pro odpočinek dětí, čvičení aj. Ve třídě je vytvořen i logopedický a čtecí koutek. Cíleně se zaměřujeme na logopedickou prevenci.

„Vše co opravdu potřebuji znát,
jsem se naučil v mateřské škole.“

20. prosinec 2018
Vánoční besídka "Ježíšek naděluje"
Kouzlo Vánoc a vánoční zvyky.

7. leden 2019 - 8. leden 2019
TESTOVÁNÍ IQ DĚTÍ OD PĚTI LET MENSOU ČR PRO NAŠÍ MŠ ZDARMA
Mensa pořádá v naší škole testování IQ, které slouží k vyhledávání nadaných dětí. Test je neverbální a nevyžaduje předchozí znalosti, proto zjišťuje skutečnou úroveň zejména logického myšlení a dokáže odhalit nadání i tam, kde tomu např. školní výsledky neodpovídají.

společnost Mensa ČR bude v rámci spolupráce s MŠ Vodňany provádět standardizaci nového dětského testu IQ. Byli bychom rádi, kdyby se testování zúčastnily všechny děti ve věku 5 a 6 let.
Po domluvě s vedením školky Vám nabízíme možnost, dozvědět  se výsledek svého dítěte zcela zdarma (běžně stojí testování 150,-Kč). Rodiče, kteří mají o testování svého dítěte zájem, musí vyplnit papírovou přihlášku, která slouží jako souhlas zákonného zástupce se zpracováním dalších údajů dítěte – jméno, příjmení, datum narození a adresa pro zaslání výsledku. Informaci o výsledku považuje Mensa za důvěrnou a dostane ji pouze zákonný zástupce testovaného dítěte. Výsledky Vám zašleme poštou po ukončení standardizace testu, které předpokládáme v horizontu tří měsíců. Záleží pouze na Vás, zda výsledky sdělíte učitelkám na třídě, aby Vaše dítě na základě výsledků dále rozvíjely.

Děkujeme vám za spolupráci,

Lucie Měchurová
Mensa ČR

pozn.: PŘIHLÁŠKY K TESTOVÁNÍ DĚTÍ DOSTANETE OD UČITELEK NA TŘÍDÁCH

5. listopad 2018 - 8.30 hodin
Logohrátky s Mgr. Čupovou

1. listopad 2018
Dráčci

31. říjen 2018 - 1. listopad 2018
Informace pro rodiče
Z důvodu nepřítomnosti pedagogické asistentky se environmentální kroužek uskuteční ve čtvrtek 1.listopadu. Děti by sebou měly mít teplé a nepromokavé oblečení.

31. říjen 2018

• 26.10.

3. říjen 2018 - 11.45 hodin - 13.30 hodin
Pochoďáček
Pouze pro děti přihlášené na environmentální kroužek. Děti by sebou měly mít teplé a nepromokavé oblečení. V případě špatného počasí budou mít děti připravený náhradní program ve třídě.

3. říjen 2018
1.hodina - Podzimní příroda