Ivana Vlčková

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: odloučené pracoviště MŠ Výstavní, 1. podlaží

VĚKOVÉ SLOŽENÍ TŘÍDY: 2,5 - 4 roky

Naší třídu můžeme charakterizovat jako hravou, kamarádskou a tvořivou. Děti vedeme k samostatnosti a zodpovědnosti.
Třída se skládá ze tří velkých místností, vzájemně propojených. Děti zde mají volný prostor na hraní, tancování, cvičení, zpívání s klavírem apod. Jsou zde hrací koutky a prostory umožňující jak volnou tak řízenou činnost.

"Když přijdu ráno do školky, obuju si bačkorky, na cestu mamince i tatínkovi zamávám a vím, že třídu plnou kamarádů mám. Celý den si budeme hrát a svět kolem nás poznávat."

- připravujeme

23. únor 2021
Malí zahradníci

22. únor 2021
Co je schované pod šátkem? Poznávání předmětů podle hmatu.

19. únor 2021
Malování kamaráda - 2.část

18. únor 2021
Modelování obličeje
- zaměření na detail -> oči, nos, pusa, uši, vlasy

18. únor 2021
Oslavujeme Emičky 5.narozeniny

17. únor 2021
Malování kamaráda - 1.část

16. únor 2021
Skládání postavy

15. únor 2021
Seznámení s lidským tělem

Tučňáci z Antarktidy

Modelování
Děti měly za úkol vymodelovat vše, co patří do země ledu a sněhu, např. tučňáky, Eskymáky, iglú,... Záleželo pouze na dětech, co si samy vyberou. Někdo vymodeloval Eskymáka, někdo iglú a někdo modeloval rybičky, žijící pod ledem v moři.

5. únor 2021
Vaneska oslavuje 5.narozeniny :-)
Foto #1
Foto #2
Foto #3
Foto #4
Foto #5
Foto #6
Foto #7
Foto #8
Foto #9
Foto #10
Foto #11
Foto #12

Tučňákova cesta

4. únor 2021
Jak jsme si připravovali rybí pomazánku
Dneska si děti zahrály na kuchaře. Zkusily si připravit rybí pomazánku. Společnými silami jsme dali dohromady všechny ingredience, které patří do rybí pomazánky, a pustili jsme se do práce. Děti si daly do mísy naložené rybičky, vyšlehané máslo, které nám ráno připravily paní kuchařky, nakrájenou okurku a cibuli, kterou dětem nakrájela paní učitelka. Pak už jen stačilo, aby děti zamíchaly suroviny v míse a pomazánka byla hotová. Paní učitelka nakrájela dětem rohlík na kolečka, a kdo chtěl, mohl si sám namazat svoji jednohubku. Kdo nechtěl ochutnat, nemusel. Většinu dětí ale zajímalo, jak pomazánka chutná, a tak si namazaly svoji jednohubku. Jak vidíte na fotkách, děti se náramně bavily :-)

4. únor 2021
Rybičky

3. únor 2021
Soutěžíme - Kdo se oblékne jako první?

2. únor 2021
Pozorování probíhajících prací na budoucím koupališti

28. leden 2021
Stal se ze mě Eskymák
I dnes jsme měli spoustu práce. Proměnili jsme se v Eskymáky. Potřebovali jsme k tomu pouze papír, pastelky, fotky dětí, lepidlo a vatu. Děti si nejprve vymalovaly postavu Eskymáka (kromě hlavy). Každé z dětí přilepilo postavě svoji fotku. A co nesmí Eskymákům chybět? No přece kožich. A tak i naši Eskymáci byli pořádně zachumlaný. K vyrobení kožichu potřebovaly děti pouze lepidlo a vatu. Dětem se práce moc líbila a velmi se jim podařila :-)

27. leden 2021
Eskymák
Tento týden si ve školce povídáme o Eskymácích. Paní učitelka si s dětmi povídala o tom, kdo jsou to Eskymáci, kde bydlí, čím se živí, co dělají, atd. Ve školce jsme si prohlíželi encyklopedie, ukazovali jsme si glóbus a hledali jsme na mapě Grónsko. Také jsme si postavili iglú z prolézačky. A když nebylo ze sněhu, děti si v něm užily spoustu legrace :-) Pak se děti daly do výroby Eskymáků. K výrobě Eskymáků každý potřeboval barevné papíry, nůžky, lepidlo, fixy a vatu. Eskymáci se dětem moc povedly.

26. leden 2021
Krmíme ptáčky