Ivana Vlčková
    Milada Šlehoferová

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: odloučené pracoviště MŠ Výstavní, 1. podlaží

VĚKOVÉ SLOŽENÍ TŘÍDY: 2,5 - 4 roky

Naší třídu můžeme charakterizovat jako hravou, kamarádskou a tvořivou. Děti vedeme k samostatnosti a zodpovědnosti.
Třída se skládá ze tří velkých místností, vzájemně propojených. Děti zde mají volný prostor na hraní, tancování, cvičení, zpívání s klavírem apod. Jsou zde hrací koutky a prostory umožňující jak volnou tak řízenou činnost.

"Když přijdu ráno do školky, obuju si bačkorky, na cestu mamince i tatínkovi zamávám a vím, že třídu plnou kamarádů mám. Celý den si budeme hrát a svět kolem nás poznávat."

6. duben 2020 - 10. duben 2020
Týdenní plán - VELIKONOCE
Týdenní plán
Činnosti se měly vztahovat k tomuto tématu: "VELIKONOCE"

1. Úkolem pro děti na tento týden bude poznávání Velikonočních tradic - setí osení, naučit děti, jak se starat o    semínka, proč se o ně musíme starat?, barvení vajíček, pletení pomlázky, pečení beránků, bochánků a mazanců, svátečně nazdobený stůl, atd…

2. S Velikonocemi je spojeno mnoho radostné práce a činností pro děti. Pokud se budete chtít s námi   podělit o vámi ozdobená vajíčka, upletenou pomlázku, něco upečeného nebo velikonoční výzdobu, pošlete fotku na deny.kasalova@centrum.cz a uděláme si takovou malou velikonoční výstavu.

3. S dětmi navíc můžete :
  • Zopakovat názvy dnů v týdnu s počítáním na prstech. Ve velikonočním týdnu má každý den ještě jedno jméno  - Modré pondělí, Šedivé úterý – můžeme využít na úklid pokojíčku, Škaredá (popeleční) středa – škaredá se jí říká proto, že v tento den žaloval Jidáš na Ježíše. V tento den odletěly zvony do Říma a ztichly všechny kostely, Zelený čtvrtek……. (hledáme předměty těchto barev…) – v tento den vstávali lidé velice brzy, společně se pomodlili a omyli se rosou, která údajně zabraňovala nemocem, Velký pátek – tento den se nese v duchu rozjímání, ticha a půstu, Bílá sobota, Hod boží velikonoční – v tento den spěchali všichni lidé do kostela, jelikož se zde světily velikonoční pokrmy – chléb, mazanec, beránek, víno, vejce), Velikonoční pondělí – brzy ráno chodili chlapci s pomlázkou šlehat děvčata – tímto způsobem z nich vyháněli nemoci a lenost. Traduje se, že pomlázka přináší do domu štěstí, blahobyt a úrodu. Koledníci bývají obdarováni malovanými velikonočními vajíčky a někdy i penězi.

4. Seznámit děti s Velikonočními symboly: „Znáte je, děti?“ – Velikonoční vajíčko                                                                                                                                                                       Beránek
                                                                                                             Zajíček
                                                                                                             Pomlázka
                                                                                                             Mazanec
                                                                                                             Kříž
                                                                                                             Kočičky

5. Naučit velikonoční koledu
     "Hody ,hody doprovody,
       já jsem malý zajíček,
       utíkal jsem podle vody,
       nesl košík vajíček.

Potkala mě koroptvička,
       Chtěla jedno červené, že mi dá lán jetelíčka
       A já říkal: „Ne,ne,ne“.

Na remízku mezi poli,
       Mám já strýčka králíčka,
       Tomu nosím každým rokem,
       Malovaná vajíčka.

Další velikonoční koleda: „Hody, hody, zdravíčko,
                                                dejte klukům vajíčko
                                                Na pomlázku mašli,
                                                že k nám cestu našli“.

6. Náměty na tvoření:

• Nápady na zdobení vajíček – natřít Herkulem a polepit –dětskou krupičkou, krepákem, kořením, vlnou…..

V neposlední řadě bychom Vám všem chtěly (Ivka, Deny a Mili) moc poděkovat za Vaši spolupráci. Jsme opravdu potěšené, že s námi takhle spolupracujete. Je úžasné, jaké zasíláte fotky. Veškeré fotografie, které jste poslali na e-mail deny.kasalova@centrum.cz naleznete již nyní ve fotogalerii. Jste super!!! :-)

A máme pro Vás další výzvu! Kamarádi, poproste maminku nebo tatínka, aby vás vyfotili v roušce, v šátku nebo v něčem, co vám chrání pusu, když jdete ven. Schválně jestli vás poznáme a pak i kamarádi, až uvidí fotky ve fotogalerii :-) A nebojte se, i paní učitelky se vyfotí v roušce :-) Na konci týdne si pak můžeš prohlédnout kamarády :-) Klidně posílejte i více fotek, budeme jenom rádi!

Samozřejmě zasílejte i fotky z průběhu velikonočního tvoření :-)

Nezapomeňte dál sledovat tyto stránky. Možná se v průběhu týdne objeví další úkol :-)

Mějte se krásně a přejeme Vám VESELÉ VELIKONOCE a hlavně buďte  všichni zdraví :-)

Ivka, Deny a Mili :-)

6. listopad 2015 - 9.00 hodin - 23. listopad 2015 - 13.00 hodin
Pohlaď si ježka
20.11.2015 od 9,00hod.nás v MŠ navštíví jedno zvířátko a to ježek.Děti se dozví spoustu nového a zajímavého z jeho života.vstupné:60,-kč

24. červen 2015 - 10.00 hodin
Pasování předškoláků na školáky
Za účasti učitelů a učitelek mateřských i základních škol budou předškolní děti slavnostně pasováni do řad školáků.
Kde: Městský úřad Vodňany

16. červen 2015 - 10.00 hodin
"Hraní se seniory"
Návštěva předškolních dětí v CSP

10. červen 2015 - 8.15 hodin
Logopedie
náprava řeči s Mgr.Čupovou

9. červen 2015
Školní výlet
Výlet do Selibova-Pohádková kovárna odjezd:v 8,00hod,příjezd kolem oběda Sebou batoh a pláštěnku.Svačinu a pití děti dostanou s sebou v MŠ

3. červen 2015
Fotografování
Kde: na školní zahradě od 9,30hod.

1. červen 2015
Den dětí v MŠ
Pro děti jsou připraveny hry,soutěže a kornout překvapení.

29. květen 2015
Den dětí na fotbalovém hřišti

26. květen 2015 - 9.15 hodin
Klaun a jeho kamarádi