Milada Šlehoferová
    školní asistentka

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: odloučené pracoviště MŠ Výstavní, 1. podlaží

VĚKOVÉ SLOŽENÍ TŘÍDY: 2,5 - 4 roky

Naší třídu můžeme charakterizovat jako hravou, kamarádskou a tvořivou. Děti vedeme k samostatnosti a zodpovědnosti.
Třída se skládá ze tří velkých místností, vzájemně propojených. Děti zde mají volný prostor na hraní, tancování, cvičení, zpívání s klavírem apod. Jsou zde hrací koutky a prostory umožňující jak volnou tak řízenou činnost.

"Když přijdu ráno do školky, obuju si bačkorky, na cestu mamince i tatínkovi zamávám a vím, že třídu plnou kamarádů mám. Celý den si budeme hrát a svět kolem nás poznávat."

- připravujeme

15. leden 2021
Modelování sněhuláků

14. leden 2021
Protahujeme se - básnička s pohybem

14. leden 2021
Alenka oslavuje 5.narozeniny

13. leden 2021
Naši sněhuláčci

12. leden 2021
Cvičení :-)

8. leden 2021
Tříkrálová koruna

7. leden 2021
Hurá! Napadl sníh :-)

6. leden 2021
Tříkrálová koruna

5. leden 2021
Hra na Obra a na Palečka

4. leden 2021
Hrajeme si s dárky od Ježíška

18. prosinec 2020
Navštívil nás Ježíšek a přinesl nám spoustu dárků :-)

Ježíšek u "Rybiček"
Ve čtvrtek přijde do třídy "Rybiček" v dopoledních hodinách Ježíšek. S dětmi si uděláme pohodovou vánoční atmosféru, poslechneme si a zazpíváme vánoční koledy a také si rozbalíme dárky od Ježíška. Kdo bude chtít, může si v krabičce přinést nějaké cukroví :-)

17. prosinec 2020 - 20. prosinec 2020
Vánoční výzva
Výzva na tento týden - příprava na Vánoce
I tentokrát se pouštíme do výzvy. Kdo chce a má chuť, může se opět zapojit :-)

Výzva je následující:
  1. Tento týden jsme si povídali o narození Ježíška v Betlémě (společně jsme si poskládali příběh o narození Ježíška). Máš možnost vyfotit se u Betlému?
  2. Pamatuješ si, když jsme si ve školce povídali o jmelí? Pokud ho uvidíš někde na stromě, vyfotíš ho? A jmelí nemusí být pouze na stromě. Můžeme ho mít pověšené i doma.
  3. Máš nějakou oblíbenou vánoční pohádku? (Je úplně jedno, jestli je to knížka, nebo pohádka v televizi). Pokud je to pohádka v knížce, vyfotíš nám ji, ať máme další inspiraci do školky? A pokud se jedná o pohádku v televizi, zvládneš z této pohádky nakreslit nějakou postavu nebo místo?
  4. Pomáháš rád zvířátkům? Obzvlášť teď v zimě to zvířátka potřebují. Chodíš sypat ptáčkům zrní nebo chodíš krmit kachny někam k rybníku? Určitě pošli fotku :-)
  5. Pouštíte doma lodičky?
  6. Už máte doma napečné vánoční cukroví?
  7. Pamatuješ si, když jsme byli společně na procházce hledat vánoční výzdobu? Zkusíš najít po městě ještě nějakou, kterou jsme spolu neviděli?
  8. Všude je teď hodně lidí, všichni spěchají a nic nestíhají. Co si takhle udělat čas na procházku? Pošleš nám fotku?
  9. A máme tady i pár výtvarných úkolů: /www_sko/upload/File/klicky.jpg
                                                                              /www_sko/upload/File/priradit.gif

zvládneš vyrobit vánoční přání? /www_sko/upload/File/sttt.jpg

Znáte obrázkové čtení? zkuste to. Děti to bude bavit /www_sko/upload/File/22.jpg