Milada Šlehoferová
    školní asistentka

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: odloučené pracoviště MŠ Výstavní, 1. podlaží

VĚKOVÉ SLOŽENÍ TŘÍDY: 2,5 - 4 roky

Naší třídu můžeme charakterizovat jako hravou, kamarádskou a tvořivou. Děti vedeme k samostatnosti a zodpovědnosti.
Třída se skládá ze tří velkých místností, vzájemně propojených. Děti zde mají volný prostor na hraní, tancování, cvičení, zpívání s klavírem apod. Jsou zde hrací koutky a prostory umožňující jak volnou tak řízenou činnost.

"Když přijdu ráno do školky, obuju si bačkorky, na cestu mamince i tatínkovi zamávám a vím, že třídu plnou kamarádů mám. Celý den si budeme hrát a svět kolem nás poznávat."

27. říjen 2021 - 29. říjen 2021
Podzimní prázdniny
Ve středu 27.10. a v pátek 29.10. bude MŠ Výstavní uzavřena. Prosíme rodiče, aby včas nahlásili, zda budou děti (po dobu uzavření MŠ Výstavní) navštěvovat MŠ Smetanova.

5. leden 2021
Hra na Obra a na Palečka

4. leden 2021
Hrajeme si s dárky od Ježíška

18. prosinec 2020
Navštívil nás Ježíšek a přinesl nám spoustu dárků :-)

Ježíšek u "Rybiček"
Ve čtvrtek přijde do třídy "Rybiček" v dopoledních hodinách Ježíšek. S dětmi si uděláme pohodovou vánoční atmosféru, poslechneme si a zazpíváme vánoční koledy a také si rozbalíme dárky od Ježíška. Kdo bude chtít, může si v krabičce přinést nějaké cukroví :-)

17. prosinec 2020 - 20. prosinec 2020
Vánoční výzva
Výzva na tento týden - příprava na Vánoce
I tentokrát se pouštíme do výzvy. Kdo chce a má chuť, může se opět zapojit :-)

Výzva je následující:
  1. Tento týden jsme si povídali o narození Ježíška v Betlémě (společně jsme si poskládali příběh o narození Ježíška). Máš možnost vyfotit se u Betlému?
  2. Pamatuješ si, když jsme si ve školce povídali o jmelí? Pokud ho uvidíš někde na stromě, vyfotíš ho? A jmelí nemusí být pouze na stromě. Můžeme ho mít pověšené i doma.
  3. Máš nějakou oblíbenou vánoční pohádku? (Je úplně jedno, jestli je to knížka, nebo pohádka v televizi). Pokud je to pohádka v knížce, vyfotíš nám ji, ať máme další inspiraci do školky? A pokud se jedná o pohádku v televizi, zvládneš z této pohádky nakreslit nějakou postavu nebo místo?
  4. Pomáháš rád zvířátkům? Obzvlášť teď v zimě to zvířátka potřebují. Chodíš sypat ptáčkům zrní nebo chodíš krmit kachny někam k rybníku? Určitě pošli fotku :-)
  5. Pouštíte doma lodičky?
  6. Už máte doma napečné vánoční cukroví?
  7. Pamatuješ si, když jsme byli společně na procházce hledat vánoční výzdobu? Zkusíš najít po městě ještě nějakou, kterou jsme spolu neviděli?
  8. Všude je teď hodně lidí, všichni spěchají a nic nestíhají. Co si takhle udělat čas na procházku? Pošleš nám fotku?
  9. A máme tady i pár výtvarných úkolů: /www_sko/upload/File/klicky.jpg
                                                                              /www_sko/upload/File/priradit.gif

zvládneš vyrobit vánoční přání? /www_sko/upload/File/sttt.jpg

Znáte obrázkové čtení? zkuste to. Děti to bude bavit /www_sko/upload/File/22.jpg

Děkujeme všem, kteří si našli čas na tvoření :-) Jsme moc rády za fotky, které posíláte. Děláte nám velkou radost :-)
Všechny zdraví Deny, Ivka a Hanča :-)

Vánoční stromeček

Zimní čepice

16. prosinec 2020
Čokolína

16. prosinec 2020
Čokolína - práce s jedlou modelovací hmotou

15. prosinec 2020

Foto #9

13. prosinec 2020
Další výzva splněna! :-)
Moc děkujeme za fotky, které posíláte! Jsou skvělé. Tentokrát se k nám přidala i Natálka ze třídy "Žabiček".

11. prosinec 2020
Pečeme a zdobíme vánoční cukroví

11. prosinec 2020 - 13. prosinec 2020
Vánoční výzva!
Výzva na tento týden - Příprava na Vánoce
I tentokrát se pouštíme do výzvy! Kdo chce a má chuť, může se zapojit :-)
Ve fotogalerii naleznete pár fotek z tvoření z tohoto týdne.

Výzva je následující:
1. Pečeš s mamkou cukroví? Nezapomeň se u toho vyfotit :-)
2. Chodíš rád "vymrznout" na procházku do přírody? Neváhej a pošli fotku :-)
3. Venku je zima a my můžeme snadno prochladnout. Pamatuješ, jak jsme si ve školce povídali, čím se pořádně zahřejem, když přijdeme z venka ze zimy? Horkým čajem, nebo také kakaem. Máš nějaký svůj oblíbený hrnek, ze kterého rád piješ?
4. A máme tady i pár výtvarných úkolů :-) (Zaslané v příloze i na stránkách MŠ).
     1. fotka - stromek - zvládnul bys ho vyrobit? ke stažení zde
     2. fotka - bludiště - zvládneš najít správnou cestu? ke stažení zde
     3. fotka - zvládneš k sobě najít 2 stejné obrázky? ke stažení zde

Děkujeme Vám za vaši spolupráci. Je vážné skvělé, že s námi stále spolupracujete. Dělá nám to velikou radost!!!
Mějte se krásně, těšíme se na pondělí :-)
Deny, Ivka, Hanča :-)

8. prosinec 2020
Moje vánoční ozdoba