Milada Šlehoferová
    školní asistentka

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: odloučené pracoviště MŠ Výstavní, 1. podlaží

VĚKOVÉ SLOŽENÍ TŘÍDY: 2,5 - 4 roky

Naší třídu můžeme charakterizovat jako hravou, kamarádskou a tvořivou. Děti vedeme k samostatnosti a zodpovědnosti.
Třída se skládá ze tří velkých místností, vzájemně propojených. Děti zde mají volný prostor na hraní, tancování, cvičení, zpívání s klavírem apod. Jsou zde hrací koutky a prostory umožňující jak volnou tak řízenou činnost.

"Když přijdu ráno do školky, obuju si bačkorky, na cestu mamince i tatínkovi zamávám a vím, že třídu plnou kamarádů mám. Celý den si budeme hrát a svět kolem nás poznávat."

27. říjen 2021 - 29. říjen 2021
Podzimní prázdniny
Ve středu 27.10. a v pátek 29.10. bude MŠ Výstavní uzavřena. Prosíme rodiče, aby včas nahlásili, zda budou děti (po dobu uzavření MŠ Výstavní) navštěvovat MŠ Smetanova.

4. únor 2021
Jak jsme si připravovali rybí pomazánku
Dneska si děti zahrály na kuchaře. Zkusily si připravit rybí pomazánku. Společnými silami jsme dali dohromady všechny ingredience, které patří do rybí pomazánky, a pustili jsme se do práce. Děti si daly do mísy naložené rybičky, vyšlehané máslo, které nám ráno připravily paní kuchařky, nakrájenou okurku a cibuli, kterou dětem nakrájela paní učitelka. Pak už jen stačilo, aby děti zamíchaly suroviny v míse a pomazánka byla hotová. Paní učitelka nakrájela dětem rohlík na kolečka, a kdo chtěl, mohl si sám namazat svoji jednohubku. Kdo nechtěl ochutnat, nemusel. Většinu dětí ale zajímalo, jak pomazánka chutná, a tak si namazaly svoji jednohubku. Jak vidíte na fotkách, děti se náramně bavily :-)

4. únor 2021
Rybičky

3. únor 2021
Soutěžíme - Kdo se oblékne jako první?

2. únor 2021
Pozorování probíhajících prací na budoucím koupališti

28. leden 2021
Stal se ze mě Eskymák
I dnes jsme měli spoustu práce. Proměnili jsme se v Eskymáky. Potřebovali jsme k tomu pouze papír, pastelky, fotky dětí, lepidlo a vatu. Děti si nejprve vymalovaly postavu Eskymáka (kromě hlavy). Každé z dětí přilepilo postavě svoji fotku. A co nesmí Eskymákům chybět? No přece kožich. A tak i naši Eskymáci byli pořádně zachumlaný. K vyrobení kožichu potřebovaly děti pouze lepidlo a vatu. Dětem se práce moc líbila a velmi se jim podařila :-)

27. leden 2021
Eskymák
Tento týden si ve školce povídáme o Eskymácích. Paní učitelka si s dětmi povídala o tom, kdo jsou to Eskymáci, kde bydlí, čím se živí, co dělají, atd. Ve školce jsme si prohlíželi encyklopedie, ukazovali jsme si glóbus a hledali jsme na mapě Grónsko. Také jsme si postavili iglú z prolézačky. A když nebylo ze sněhu, děti si v něm užily spoustu legrace :-) Pak se děti daly do výroby Eskymáků. K výrobě Eskymáků každý potřeboval barevné papíry, nůžky, lepidlo, fixy a vatu. Eskymáci se dětem moc povedly.

26. leden 2021
Krmíme ptáčky

25. leden 2021
Hra "Na hlídače"

22. leden 2021
Ptáček hledá cestu do krmítka

20. leden 2021
Ptáček na krmítku - 2.část

19. leden 2021
Ptáček na krmítku - 1.část

18. leden 2021
Ledové ozdoby
Sněhové hrátky - Během pátečního dopoledne si děti užívaly sněhové nadílky i ve třídě. Nejprve si každý vzal mističku, do které mu paní učitelka dala sníh. Každý dostal tolik naběraček sněhu, kolik si poručil. Hráli jsme si na zmrzlináře. Každý dostal štětec s barvou, kterou obarvil sníh ve své misce. Červená barva - jahodová zmrzlina, žlutá barva - citrónová zmrzlina, zelená barva - jablečná a pistáciová zmrzlina, modrá barva - borůvková zmrzlina.
Děti zjišťovaly, jaké má sníh vlastnosti. Venku vydrží napadaný a neroztaje, protože venku mrzne. Ve třídě se topí, tudíž je ve třídě teplo, a když je sníh v teple, tak roztaje.
Děti si vyzkoušely pokus se sněhem. Paní učitelka dala sníh do dvou misek. Jednu misku se sněhem dala na topení a druhou položila stůl. Děti věděly moc dobře, že sníh v misce, která je na topení, roztaje mnohem rychleji než sníh v misce, která je položená na stole.
Vraťme se zpátky k našim zmrzlinám. Misky s obarveným sněhem jsme dali na topení. Děti pozorovaly, jak se z jejich "zmrzliny" stává obarvená voda - 1. část pokusu. Když v misce zůstala pouze obarvená voda, vzala paní učitelka provázky a jejich konce nechala ponořené v obarvené vodě. Misky jsme poté vynesli ven na terasu, kde jsme je nechali po celý víkend. A co se stalo, když jsme přišli v pondělí ráno do školky a podívali se na naše misky s obarvenou vodou? V miskách jsme našli obarvený led. Jak už děti věděly z pátku, voda která zmrzne, se promění v led. Z misek jsme vyloupli "ledové ozdoby", které jsme společně zavěsili na strom na školní zahradě. Zůstanou tam do té doby, dokud bude venku mráz :-)
Děti byly z činnosti nadšené :-)

15. leden 2021
Modelování sněhuláků