Mgr. Ivana Kašová
    Evženie Borovková

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: hlavní budova, 1. podlaží vlevo

VĚKOVÉ SLOŽENÍ TŘÍDY: 4 - 5,5 let

Na začátku školního roku se zaměříme na adaptaci dětí, které se budou seznamovat s prostředím, novými kamarády a paními učitelkami. Dodržujeme pravidelný režim dne, který upevňujeme pomocí třídních rituálů. Snažíme se vytvářet harmonické a bezpečné prostředí pro každého člena třídy. Děti vedeme k samostatnosti a vzájemné spolupráci. Pro děti připravujeme aktivity pohybové, hudební, výtvarné a další. Poskytujeme prostor pro volnou hru. Řízené činnosti probíhají převážně formou prožitkového, situačního a kooperativního učení. Když nám počasí dovolí, trávíme čas vycházkou v okolí MŠ nebo na školní zahradě. Společně se vydáme objevovat svět, všechno krásné i špatné, co nám nabízí. Naučíme se, jak se v něm chovat a jak ho ochraňovat.

Třída "Rybiček" slouží ke scházení a rozcházení dětí ze všech tříd MŠ. Od 6,00 scházení dětí 6,30 - 6,45 rozdělení dětí na třídy a rozcházení od 15,30 až do ukončení provozu mateřské školy v 16,30.

ranní rituál:
„Dobré ráno, dobrý den,
dneska máme krásný den.
Mám dvě očka na koukání
a dvě ouška k naslouchání.
Dobrý den, dobrý den,
hezký den si popřejem."

28. leden 2020 - 9.00 hodin
Pohádka o kačence
Pohádku o kačence přijede dětem zahrát známé divadlo LUK - manželé Kyselkovi.
Vstupné 50,- Kč

18. březen 2020
TESTOVÁNÍ IQ DĚTÍ OD PĚTI LET MENSOU ČR
v loňském školním roce v naší mateřské škole probíhalo testování IQ dětí od pěti let. Pro velký zájem o testování i u mladších dětí organizujeme testování IQ i v tomto školním roce. Zúčastnit se mohou všechny děti, kterým bude k 18. březnu 5 let. Více informací a PŘIHLÁŠKY K TESTOVÁNÍ DĚTÍ SI VYŽÁDEJTE OD UČITELEK NA TŘÍDÁCH. Je vhodné zaregistrovat se i elektronicky, dostanete dříve výsledky.

Testování slouží k vyhledávání nadaných dětí. Test je neverbální a nevyžaduje předchozí znalosti, proto zjišťuje skutečnou úroveň zejména logického myšlení a dokáže odhalit nadání i tam, kde tomu např. školní výsledky neodpovídají.

Hlásit se můžete do 6. 3. 2020

Testování ve škole je za snížený poplatek: 150,- Kč (budeme vybírat v únoru)

Kde: MŠ

9. červen 2005