13. prosinec 2022
Návštěva CSP
Zdobení vánočního stromečku se seniory a malé adventní vystoupení.

8. prosinec 2022 - 8.30 hodin
"Koukají na nás správně?"
Vyšetření zraku pomocí speciální diagnostické videokamery. Vyšetření je spolehlivé, rychlé, bezpečné a bezkontaktní.
Vzhledem k vývoji a růstu dítěte a možným organickým a funkčním změnám zrakových struktur je vhodné screeningové vyšetření opakovat každý rok do 7 let věku, než dítě nastoupí do ZŠ.

Výsledky vyšetření dostanou rodiče e-mailem, který uvedli na přihlašovacím formuláři.
Vyšetření zraku je dobrovolné a stojí: 200,- Kč

více informací: www.primavizus.cz
Kde: MŠ Vodňany

5. prosinec 2022 - 9. prosinec 2022
Centrum aktivit
Tentokrát jsme vybraly pro děti centra - "Knihy a písmena", kde bylo jejich úkolem najít cestu od písmenka k prázdnému políčku a natisknout tam písmenko stejného tvaru. Centrum "Manipulační hry" nabídlo dětem papírovou skládanku čerta a čertice, kterou si po správném složení lepily na čtvrtku. V centrum "Ateliér" si děti vyzkoušely kouzlit s barvami a kuličkou v krabici, vytvořily si tak základ pro obrázek pekla a následně fixou dokreslily čertíky nebo třeba kotlík.
Naučily jsme se také taneček ve dvojici s výměnou partnerů "Tancovali dva čertíci".

5. prosinec 2022
Mikulášská nadílka
Zavítal k nám Mikuláš s krásným andělem a hodným čertíkem. Děti se nejprve trochu bály, ale když zjistily, že není čeho se bát, zarecitovaly společně básničku, ukazovaly své výrobky a došly si pak pro svou nadílku. Příjemné zachování tradice :)
Při vycházce se k nám ale do třídy vrátili čertíci a zanechali nám tu pekelný smrad, uhlíky i oheň, pro děti čertovské vysvědčení. Asi už od rána koukali za oknem, jak si děti na čertíky hrají a jak jim jde blekotání, dupání kopytem nebo třeba čertí škleb.

2. prosinec 2022
"Kouzelnické vystoupení s pejskem Edou"
Cena: 70,- Kč

28. listopad 2022 - 15.00 hodin
Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku

23. listopad 2022
Na návštěvě u babiček a dědečků v CSP - společné pečení štrůdlu

15. listopad 2022
Lidské tělo_kostra
Foto #1
Foto #2
Foto #3
Foto #4
Foto #5
Foto #6
Foto #7
Foto #8
Foto #9
Foto #10

14. listopad 2022
Emička slaví narozeniny

10. listopad 2022
"Brémští muzikanti"
Divadlo "Na větvi"
Cena: 80,- Kč

8. listopad 2022 - 15.30 hodin
3. setkání s rodiči_odpoledne se sv. Martinem
Zveme rodiče i ostatní členy rodiny na společné odpoledne na oslavu svátku sv. Martina. Čekají na vás pestré aktivity i tvoření, pro děti malá odměna.
Prosíme vás o drobné občerstvení pro ještě větší zpříjemnění společného času.
Děkujueme a těšíme se!
učitelky třídy Ptáčci smiley
Kde: třída Ptáčci

7. listopad 2022 - 11. listopad 2022
Sv. Martin
- centra aktivit, překážková dráha

25. říjen 2022 - 15.30 hodin
2. setkání s rodiči
Srdečně zveme všechny rodiče a jejich děti na naše druhé setkání, kde bychom vám rádi s dětmi ukázali něco málo z našeho pravidelného dopoledního programu, a zároveň si s rodiči u kávy popovídali, o čem nás jen napadne. smiley

Kde: třída Ptáčci

24. říjen 2022 - 8.00 hodin
Vánoční fotografování

20. říjen 2022
"Haló, Jácíčku!"
Divadlo "Puk"
Cena: 70,- Kč

14. říjen 2022
Pečeme mrkvový dort

12. říjen 2022
Vyrábíme ježky s babičkami a dědečky

3. říjen 2022 - 7. říjen 2022
Poznáváme ovoce
- stříhání a vybarvování jablíčka vodovými barvami
- určování počtu
- dokreslování druhé poloviny ovoce

30. září 2022
Dopravní výchova pro děti BESIP a Hopsárium České Budějovice
Příchod do MŠ nejpozději v 7:30 hod.
Odjezd od MŠ v 7:50 hod.
Návrat cca. ve 13:00 hod.
Po obědě bude možné děti vyzvednout cca ve 13:30 hod.
S sebou: pítí v uzavíratelné láhvi, pohodlné oblečení vhodné na pohybové aktivity, přezůvky si vezmou děti ze školky. Svačinu budou mít děti zajištěnou z MŠ, mohou si vzít ještě nějakou menší svačinku z domova.
Kde: Hopsárium - České Budějovice

27. září 2022
Skládáme, stavíme a hrajeme společenské hry