9. září 2019
Procvičujeme barvy a určování počtu
Dnes jsme s dětmi procvičovali jemnou motoriku při skládání domečku z barevných dřívek a dále jsme procvičovali barvy a určování počtu. Např.: vezmi si dvě modré, najdi jednu žlutou a dvě zelené, vezmi si od každé barvy jedno dřívko; ukaž na prstech, nebo řekni kolik jich máš, atd. Zkuste si zopakovat s dětmi barvy i doma a zkoušejte počítat různé předměty (pastelky, knoflíky, autíčka nebo různé jiné hračky). Procvičujte s dětmi určovaní počtu do 6-ti, abychom si mohly společně zahrát např. hru "Člověče, nezlob se!", stolní hru "Zasaď strom" a další, které ve třídě máme a je k ním potřeba umět spočítat puntíky na kostce :-)

5. září 2019 - 15.30 hodin
SPORTOVNÍ SEZNAMOVACÍ ODPOLEDNE
Ve čtvrtek 5. 9. 2019 od 15.30 hodin zveme všechny rodiče na naši první společnou akci. Společně si zasportujeme a seznámíme se, protože ve třídě jsou nové děti i paní učitelky. Pro děti bude připravena překážková dráha, skákání v pytlích, slack-line, hod míčem na koš, atd. V případě nepříznivého počasí bude pro děti připravena překážková dráha a jiné sportovní aktivity v naší třídě.

Všechny tyto společné akce, které pro Vás budeme pravidelně každy měsíc pořádat, můžete využít ke komunikaci s učitelkami o dětech, provozu MŠ, atd. Na tyto akce můžete také připravit dětem malé občerstvení (např. něco sladkého upéct, udělat jednohubky, minipizzy nebo koupit křupky, džusy atd.).

Těšíme se na Vás :-)

Kde: zahrada MŠ