27. září 2022
Překážková dráha
Procvičování skoku snožmo přes různě vysoké překážky, chůze po kladině, skok přes švédskou bednu - důraz na kvalitní odraz, podlézání a plazení pod různě vysokými překážkami, chůze po balančních discích

26. září 2022 - 29. září 2022
Vítáme podzim
Cíle:
  • Seznámit se se základními znaky podzimu - změny počasí, plody podzimu (ovoce, zelenina, kaštany, žaludy), pouštění draka, barvy v přírodě, atd.
  • Rozvíjet komunikaci – učit se mluvit a odpovídat celou větou, rozšiřovat slovní zásobu
  • Rozvíjet předmatematické představy – určovat počet předmětů do pěti, orientovat se v ploše – prostorové pojmy – nad, pod, vedle, na
  • Rozvíjet zrakovou percepci
  • Pracovat podle pokynů
  • Rozvíjet hrubou a jemnou motoriku
Činnosti:
  • Komunikační kruh - postupné odkrývání podzimního obrázku, skládání a popis děje celou větou
  • Kolik vidíš…? – určování počtu předmětů do pěti a označování počtu na kartičkách pomocí kolíčků - individuální činnost s učitelkou při dopolední hře - všechny děti již zvládnou určit počet předmětů do pěti
  • Co to je? – rozpoznání předmětu dle jeho stínu, přiřazení dvojice ke stejnému barevnému předmětu - individuální činnost s učitelkou při dopolední hře
  • „Kreslící diktát“ – kresba dle pokynů učitelky – procvičení barev, určování počtu, prostorových pojmů - např. nakresli doprostřed papíru strom a na něm 3 jablka, vedle stromu nakresli kluka, kluk pouští draka, na druhé straně od stromu než je kluk, lezou v trávě dva ježci, na obloze jsou 3 mraky a z jednoho začíná pršet,...

13. září 2022
CSP Vodňany
Dnes jsme se šli s menší skupinkou dětí potěšit za babičkami a dědečky do místního domova seniorů. Zazpívali jsme si, zatančili i zasportovali. Budeme se s nimi setkávat pravidlně jednou za měsíc a prohlubovat tak vztahy mezi generacemi :). Příště nás čeká podzimní výtvarné tvoření.

9. září 2022
"Pohádka o třech prasátkách"  Vstupné 70,- Kč

5. září 2022 - 9. září 2022
Centrum aktivit
CENTRUM "DÍLNA" - zde děti stříhají, vybarvují a nalepují obrázky dle posloupnosti děje
CENTRUM "KNIHY A PÍSMENA" - zde děti tvarují dle vzoru pomocí mačkání a válení své počáteční písmeno ve jméně
CENTRUM "MANIPULAČNÍ HRY" - skládání obrázků dětí
CENTRUM "KOSTKY" - stvaba školky z různých stavebnic, spolupráce, domlouvání s kamarádem

1. září 2022 - 14.30 hodin
Setkání s rodiči
Milý rodiče,
zveme vás na naše první společné setkání, kde se budeme moct nejen lépe poznat, ale předat si též nové, důležité informace.
Těší se na vás učitelky a asistentky třídy Ptáčci smiley

1. září 2022
Já, první den ve školce

1. září 2022 - 30. září 2022
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
JIŽ PÁTÝM ROKEM SE V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE ZABÝVÁME VYHLEDÁVÁNÍM NADANÝCH DĚTÍ, U KTERÝCH SE NÁSLEDNĚ SNAŽÍME NADÁNÍ PODPOROVAT A ROZVÍJET. SPOLUPRACUJEME I S PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKOU PORADNOU V TÁBOŘE, KTERÁ SE NA DIAGNOSTIKU NADANÝCH DĚTÍ ZAMĚŘUJE A DÍKY TOMU POSÍLÁME DO ZÁKLADNÍ ŠKOLY DĚTI S JIŽ NASTAVENÝMI PODPŮRNÝMI OPATŘENÍMI. DĚTI SE PAK VE ŠKOLE NENUDÍ, PROTOŽE DOSTÁVAJÍ SLOŽITĚJŠÍ ÚKOLY, KTERÉ JE BAVÍ A DĚTI DÁLE ROZVÍJEJÍ.

PŘIHLAŠTE SVÉ DĚTI NA LOGICKOU OLYMPIÁDU A ZJISTĚTE Z POHODLÍ DOMOVA, JAK NA TOM VAŠE DÍTĚ JE. TŘEBA I VY ODHALÍTE SKRYTÉ NADÁNÍ VAŠEHO DÍTĚTE V OBLASTI LOGIKY A MY PAK JEHO NADÁNÍ V MŠ RÁDI PODPOŘÍME.

LOGICKOU OLYMPIÁDU POŘÁDÁ MENSA ČESKÉ REPUBLIKY

9. červen 2022
Školní výlet
S dětmi se vydáme vlakem do Prachatic do areálu lesních her, který je inspirován zvířecí říší.
SRAZ: v MŠ příchod nejpozději do 7: 10h nebo přímo na vlakovém nádraží v 7: 35h.
S sebou do batůžku: pití v uzavíratelné láhvi, svačina (ne čokoláda, bonbony!), kapesníčky, v případě hrozby deště pláštěnka
Na sebe: vhodné sportovní, pohodlné obleční a obuv
Jízdné i vstupné děti nehradí :)

Kde: Prachatice Lázně

8. červen 2022
ŠKOLNÍ VÝLET INFO
Vážení rodiče, zítra má dle předpovědi počasí pršet. Pokud tedy bude ráno (okolo 7:00 hod.) pršet, odložili bychom výlet na příští týden.

6. červen 2022 - 9.00 hodin
Bublinková oslava ke Dni dětí

V 9:00 bude první parta uvnitř na bublinové show a zároveň druhá parta venku od 9:00 na bublinkové dílně. Kolem 10:00 se party prohodí. Pro každou třídu je nachystán dostatek bublinkové směsi i bublinových hraček a tato úžasná bubliková akce proběhne za doprovodu animátorky.
Vstupné: 100,- Kč

Kde: MŠ Smetanova a zahrada MŠ

31. květen 2022
Divadlo divu
Vystoupení s pejsky, kouzly a jízdou na jednokolce.

27. květen 2022
Návštěva včelaře
O včeličkách k nám do třídy přišel povídat, ukázat včelařské náčiní, plástev s ještě nevytočeným medem k ochutnání pan René Mauric. Výjimečné poznání a zážitek pro děti i nás učitelky.

POZOR! PŘESUNUTO NA 10. 6. 2022
25. květen 2022 - 9.30 hodin
Letová ukázka dravců a sov
Již po několikáté k nám se s vými dravci zavítá pan Vondruška a zblízka dětem představí své opeřené svěřence.
Vstupné: 60,- Kč

16. květen 2022
FOTOGRAFOVÁNÍ DĚTÍ
- třídní společná fotografie (pokud budete chtít více než jeden kus fotografie, nahlaste to prosím učitelkám na třídě)