14. únor 2022
3. lekce plavání

10. únor 2022
Ptáčci
Cíl: rozvíjet kreativitu a tvořivost, podporovat samostatnost při práci, rozvíjet jemnou motoriku, rozvíjet polytechnické dovednosti - příprava a úklid pomůcek

8. únor 2022
Překážková dráha - trénujeme hrubou motoriku

7. únor 2022
2. lekce plavání

3. únor 2022
Pracovní list - Zimní oblečení
Cíl: rozvíjet jemnou motoriku, grafomotoriku, polytechnické a rozumové dovednosti
- stříhání, přiřazování chybějících částí, lepení, vybarvení pastelkami, příprava a úklid pomůcek

3. únor 2022
Záchrana hraček z ledu
Cíl: podporovat u dětí trpělivost, učit se držet správně štětec
- za pomoci teplé vody a štětce zachránt hračku z ledu jeho rozehřátím

31. leden 2022
Plavání
Vážení rodiče, vvpondělí 31.1.2022 začínáme jezdit s dětmi na plavecký výcvik na plaveckém stadionu v Písku - celkem 10 lekcí.
Děti se nasvačí ve školce a vrátí se zpět na oběd, proto prosím nedávejte dětem s sebou žádné sladkosti ani svačinu, pouze pití v uzavíratelné lahvi.
Děti přiveďte v oblečení, které se jim snadno obléká (ne punčocháče a úzké kalhoty) a děvčatům upravte vlasy tak, aby jim šla snadno nasadit koupací čepice (např. drdol, cop nebo alespoň culík a sponky).
Do batůžku dětem sbalte PLAVKY, RUČNÍK a děvčatům + chlapcům, kteří mají delší vlasy, přibalte ještě KOUPACÍ ČEPICI (mýdlo a fén budeme mít školkové).

Rodiče, kteří budou chtít po ukončení plaveckého výcviku vystavit potvrzení kvůli proplacení pojišťovnou, to nahlásí učitelkám na třídě.
Odjezd od MŠ je v 9.30 hodin.

Cena jedné lekce plavání (45 minut): 65,-Kč
Cena za dopravu autobusem se bude rozpočítávat vždy dle počtu zúčastněných dětí, proto nevíme přesnou částku za jednu cestu: cca. 90,-Kč

Záloha 800,- Kč je převedena za pobyt v solné jeskyni, který se uskutečnil pouze jednou. Po posledním lekci 11.4.2022 a následném vyúčtování peníze dle potřeby dovybereme, nebo vrátíme.

Termíny:
31.1.
7.2.
14.2.
28.2.
7.3.
14.3.
21.3.
28.3.
4.4.
11.4.

25. leden 2022 - 26. leden 2022
V zemi ledu - centra aktivit
Manipulační a stolní hry - společenská hra Tučňáci - rozvoj zrakové paměti a procvičování barev
Písek a voda - vyhledávání tučňáků pod "ledem", zařazování do tabulky podle barvy čepice a šály - rozvoj jemné motoriky, orientace v ploše, rozvoj předmatematických představ - třídění, práce s tabulkou
Kostky - společenská hra Igloomania - odebírání ledových kostek eskymákovi z iglů - rozvoj jemné motoriky, spolupráce, trpělivosti a opatrnosti
Ateliér - Eskymák - malba vodovými barvami, lepení vaty jako kožíšku

13. leden 2022
Sněhuláci
Cíl:
- rozvoj grafomotoriky - uvolnění ramenního a loketního kloubu a zápěstí, kontrolováno správné držení pastelky
- rozvoj jemné motoriky - stříhání, lepení
- umět samostatně pracovat podle pokynů - příprava a úklid pomůcek

6. leden 2022
Tři králové
Cíl: rozvíjet jemnou motoriku a orientaci v ploše.
Vybarvování - stříhání - skládání - lepení

17. prosinec 2021
Ježíšek u Ptáčků

POZOR! ZRUŠENO!
26. listopad 2021 - 9.00 hodin
Bublinková show
Známé kouzelnické duo nachystalo opět svou bublinkovou show, vstupné 65,- Kč

15. listopad 2021 - 16.30 hodin
Lampionový průvod
Stmívá se brzy a proto jsme se rozhodly i my využít zatím přívětivého, podzimního počasí a vydat se společně s Vašimi dětmi a i s Vámi - rodiči na malý lampionový průvod :).
V půl páté se sejdeme před Mateřskou školou a vydáme se prosvětlit ulice s lampiony, které si doma třeba vyrobíte nebo zakoupíte, vše se počítá ;). Jen bychom rády připomněly, jak je prima užít si společný čas s dětmi nejakým tovřením a zábavou. Těšíme se!
Učitelky třídy ptáčci

15. listopad 2021
1. návštěva solné jeskyně
Ozdravny kurz v solné jeskyni každé pondělí. Vybíráme zálohu 800,- Kč na 8 lekcí, celková cena kurzu se po ukončení vypočítá dle počtu účastníků.
Kde: Písek

11. listopad 2021 - 9.00 hodin
Známé divadlo pro děti přijede zahrát své podzimní představení "O veliké řepě"

vybíráme vstupné 60,- Kč

8. listopad 2021 - 12. listopad 2021
Přijíždí k nám sv. Martin na bílém koni
Obrázkové čtení o legendě sv. Martina, zpěv písně "Už Martin na bílém koni", vyrábění podkovy z papíru, kde děti procvičily pečlivé vybarvování pastelkou, stříhání, pojmy malý x velký, počet do 5 a lepení.

26. říjen 2021
Barevný podzim u Ptáčků

22. říjen 2021
Slavíme Rouhanovi narozeniny

POZOR! PŘESUNUTO NA 26. 11. 2021
15. říjen 2021 - 9.00 hodin
Bublinková show
Známé kouzelnické duo nachystalo opět svou bublinkovou show, vstupné 65,- Kč

13. říjen 2021
Otiskujeme listy kaštanu
Děti byly na návštěvě u dětí ze třídy Rybiček a společně výtvarně tvořily. Nejprve namalovaly štětcem s barvou  předkreslený strom a pak si natřely list kaštanu, který pak otisky na čtvrtku se stromem.