- připravujeme

11. říjen 2023 - 9.30 hodin
Slavnostní předání certifikátu "Mezigeneračně"
Navštívili jsme s dětmi domov pro seniory, kde byl naší MŠ předán certifikát za aktivní účast a organizaci mezigeneračních setkávání dětí a seniorů.
Kde: CSP Vodňany

5. říjen 2023 - 9.00 hodin
Milujeme bubnování

Hravá technika vštěpující základy rytmu, hra na africký buben Djembe.

Foto #1
Foto #2
Foto #3
Foto #4
Foto #5
Foto #6
Foto #7
Foto #8
Foto #9

5. září 2023 - 15.30 hodin
Sportovní seznamovací odpoledne spojené s informační schůzkou pro rodiče
V úterý 5. 9. 2023 od 15.30 hodin vás všechny zveme na naše 1. společné odpolední setkání, tentokrát se sportovním zaměřením. Pokud nám to počasí dovolí, byli bychom na školní zahradě, kde by měly děti k dispozici dopravní hřiště, kde by mohly jezdit na koloběžkách a odrážedlech. Dále pro děti bude přípravené skákání v pytlích, slackline a další.

Společná setkání pro rodiče s dětmi budeme organizovat na různá témata přibližně jedenkrát měsíčně. Bude zde vždy dostatek prostoru pro vzájemné poznávání a vaše dotazy k provozu MŠ a k předávání informací o dětech.

Na tato setkání mohou přijít i další rodinní příslušníci. Můžete zde vidět, jak si vaše dítě vede ve skupině dětí a poznávat ostatní děti, rodiče i učitelky. Na tato setkání můžete připravit i drobné občerstvení pro ostatní, aby vám ještě více zpříjemnilo společně strávený čas.

Těšíme se na vás :-)

1. září 2023 - 30. září 2023
LOGICKÁ OLYMPIÁDA
JIŽ ŠESTÝM ROKEM SE V NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLE ZABÝVÁME VYHLEDÁVÁNÍM NADANÝCH DĚTÍ, U KTERÝCH SE NÁSLEDNĚ SNAŽÍME NADÁNÍ PODPOROVAT A ROZVÍJET. SPOLUPRACUJEME I S PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKOU PORADNOU V TÁBOŘE, KTERÁ SE NA DIAGNOSTIKU NADANÝCH DĚTÍ ZAMĚŘUJE A DÍKY TOMU POSÍLÁME DO ZÁKLADNÍ ŠKOLY DĚTI S JIŽ NASTAVENÝMI PODPŮRNÝMI OPATŘENÍMI. DĚTI SE PAK VE ŠKOLE NENUDÍ, PROTOŽE DOSTÁVAJÍ SLOŽITĚJŠÍ ÚKOLY, KTERÉ JE BAVÍ A DĚTI DÁLE ROZVÍJEJÍ.

PŘIHLASTE SVÉ DĚTI NA LOGICKOU OLYMPIÁDU A ZJISTĚTE Z POHODLÍ DOMOVA, JAK NA TOM VAŠE DÍTĚ JE. TŘEBA I VY ODHALÍTE SKRYTÉ NADÁNÍ VAŠEHO DÍTĚTE V OBLASTI LOGIKY A MY PAK JEHO NADÁNÍ V MŠ RÁDI PODPOŘÍME.

V MINULÉM ŠKOLNÍM ROCE SE NADÁNÍ POTVRDILO PORADNOU U VĚTŠINY DĚTÍ, KTERÉ SE UMÍSTILY V RÁMCI NAŠÍ MŠ NA PŘEDNÍCH POZICÍCH.

LOGICKOU OLYMPIÁDU POŘÁDÁ MENSA ČESKÉ REPUBLIKY

16. červen 2023 - 15.00 hodin - 17. červen 2023
Společné stanování

SRAZ: 16. 6. v 15h. před MŠ Smetanova

- společný odjezd do kempu, kdo nestíhá, může přijet za námi přímo na místo (nutno nahlásit předem)

NÁVRAT: 17. 6. každý, jak uzná za vhodné

TĚŠÍME SE NA: společné hry, sporty, posezení u ohně, zpěv s kytarou a vše, co ke správnému stanování patří (stezka odvahy? :) )

NUTNO ZAJISTIT SVÉ VLASTNÍ VYBAVENÍ

- stany, spacáky, karimatky

+ DOPARAVA

Kde: Camp Paris, Suchdol nad Lužnicí

13. červen 2023
Spaní ve školce

13. červen 2023
Spaní ve školce

12. červen 2023
Návštěva seniorů u nás ve školce

5. červen 2023
Zahradní bublinková slavnost

1. červen 2023
Oslava Mezinárodního dne dětí

24. květen 2023
Policie - ukázka práce psovoda

23. květen 2023
Rytířská slavnost
Na přání dětí jsme zorganizovali malou rytířskou slavnost, kde se udatní rytíři utkali v souboji s draky a získali tak princeznu nebo sladkou odměnu.

22. květen 2023
Náborové řízení v ZUŠ
Dětem byly zábavnou formou představeny možné hudební, výtvarné či taneční aktivity
Kde: ZUŠ

28. duben 2023 - 10.00 hodin
Čarovná pastelka - cesta kolem světa
Výchovně-vzdělávací koncert v jehož průběhu plní děti soutěžní úkoly.
Kde: KD Vodňany

19. duben 2023
Jarní tvoření se seniory

12. duben 2023
Dravci
Přehlídka dravců pana Vondrušky.

4. duben 2023
Velikonoční centra aktivit

3. duben 2023
Setí osení

29. březen 2023
CSP Vodňany
Jarní tvoření se seniory.

28. březen 2023 - 8.20 hodin
Čtenářská dílny v ZŠ