- připravujeme

5. prosinec 2019
Plavecký výcvik_4. lekce

5. prosinec 2019
Do školky přijde za dětmi Mikuláš s andělem a čerty.

2. prosinec 2019 - 15.30 hodin
Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku
Krátký program v podání všech tříd, v pořadí od nejmladších po nejstarší, v závěru společný zpěv koled a rozsvěcení stromečku.
Kde: před budovou MŠ Smetanova

28. listopad 2019
Plavecký výcvik_3. lekce

25. listopad 2019 - 9.00 hodin
Keramická dílna
Do naší třídy přijde paní z keramické dílny ve Vodňanech. Děti se seznámí s keramickou hlínou, naučí se s ní pracovat a vyrobí si 3 drobné keramické závěsné figurky, které si po vypálení odnesou domů.
Cena: 90,-Kč

21. listopad 2019
Plavecký výcvik_2. lekce

20. listopad 2019
Screeningové vyšetření zraku
Rychlé, spolehlivé a zcela bezpečné vyšetření zraku Vašeho dítěte přímo v naší mateřské škole pomocí speciální diagnostické videokamery Plusoptix.
Vyšetření není hrazeno zdravotními pojišťovnami. Poplatek činí 150,-, Kč
Formulář k vyjádření souhlasu s vyšetřením na jednotlivých třídách.

18. listopad 2019

14. listopad 2019
Plavecký výcvik_1. lekce
Vážení rodiče, ve čtvrtek 14. 11. 2019 začínáme jezdit s dětmi na plavecký výcvik na plaveckém stadionu v Písku - celkem 9 lekcí.
Děti se nasvačí ve školce a vrátí se zpět na oběd, proto prosím nedávejte dětem s sebou žádné sladkosti ani svačinu, pouze pití v uzavíratelné lahvi.
Děti přiveďte v oblečení, které se jim snadno obléká (ne punčocháče a úzké kalhoty) a děvčatům upravte vlasy tak, aby jim šla snadno nasadit koupací čepice (např. drdol, cop nebo alespoň culík a sponky).
Do batůžku dětem sbalte PLAVKY, RUČNÍK a děvčatům + chlapcům, kteří mají delší vlasy, přibalte ještě KOUPACÍ ČEPICI (mýdlo a fén budeme mít školkové).

Rodiče, kteří budou chtít po ukončení plaveckého výcviku vystavit potvrzení kvůli proplacení pojišťovnou, to nahlásí učitelkám na třídě.
Odjezd od MŠ je v 9.30 hodin.

Cena jedné lekce plavání (45 minut): 60,-Kč
Cena za dopravu autobusem se bude rozpočítávat vždy dle počtu zúčastněných dětí, proto nevíme přesnou částku za jednu cestu: cca. 65,-Kč

Vybíráme proto zálohu 1.000,-Kč a po posledním lekci 23. 1. 2020 a následném vyúčtování peníze dle potřeby dovybereme, nebo vrátíme.

Termíny:
14. 11. 2019
21. 11. 2019
28. 11. 2019
5. 12. 2019
12. 12. 2019
19. 12. 2019
9. 1. 2020
16. 1. 2020
23. 1. 2020

14. listopad 2019 - 15.30 hodin
Svotomartinské odpoledne
VÁŽENÍ RODIČE A PRARODIČE,
VE STŘEDU 14. 11. 2018 OD 15.30 HODIN VÁS ZVEME NA NAŠE DALŠÍ SPOLEČNÉ SETKÁNÍ TENTOKRÁT NA TÉMA SV. MARTIN.
SPOLEČNĚ SE SEZNÁMÍME S PŘÍBĚHEM, KTERÝ SE K SV. MARTINOVI VÁŽE, DĚTI VÁM ZAZPÍVAJÍ DVĚ PÍSNIČKY A ŘEKNOU JEDNU BÁSNIČKU O SV.MARTINOVI A TAKÉ VAM UKÁŽOU JAKÉ POHYBOVÉ HRY K TOMUTO TÉMATU VE ŠKOLCE HRAJEME.
PO TÉTO KRÁTKÉ UKÁZCE SI S DĚTMI BUDETE MOCI VYZKOUŠET RŮZNÉ ČINNOSTI VE TŘÍDĚ, KTERÉ TAM BUDOU PRO DĚTI PŘIPRAVENÉ A ZA JEJICHŽ SPLNĚNÍ JE BUDE ČEKAT MALÁ ODMĚNA :-)
- SVATOMARTINSKÉ SUDOKU - ROZVOJ LOGICKÉHO  MYŠLENÍ
- ZDOBENÍ HNĚTÝNEK - ROZVOJ JEMNÉ MOTORIKY A TVOŘIVOSTI
- HLEDÁNÍ STEJNÝCH DVOJIC PLÁŠŤŮ - ROZVOJ ZRAKOVÉ PERCEPCE
- MARTINŮV PLÁŠŤ - VYBARVOVÁNÍ DLE PŘEDLOHY - ROZVOJ GRAFOMOTORIKY A SPRÁVNÉ DRŽENÍ TUŽKY
- LABYRINT - SV. MARIN HLEDÁ CESTU K ŽEBRÁKOVI - ORIENTACE VPLOŠE
- CESTA - SV. MARTIN JEDE NA KONI - STŘÍHÁNÍ PO RŮZNÝCH KŘIVKÁCH
SAMOZŘEJMĚ ZDE BUDE I DOSTATEK PROSTORU PRO VZÁJEMNOU KOMUNIKACI MEZI RODIČI A UČITELKAMI.

BUDEME SE NA VÁS TĚŠIT A BUDEME RÁDI, KDYŽ DONESETE DĚTEM OCHUTNAT SVÉ POSVÍCENSKÉ KOLAČKY NEBO HNĚTÝNKY :-)

13. listopad 2019 - 9.00 hodin
Pohádka O koblížkovi
Pohádka v podání divadla Zvoneček.
Vstupné 50,-, Kč
Kde: učebna MŠ

24. říjen 2019 - 15.30 hodin
Maminko, tatínku, pojď si se mnou hrát
Vážení rodiče, ve čtvrtek 24. 10. 2019 od 15.30 hodin vás zveme na naše druhé společné setkání. Prostory třídy a hračky jste z důvodu špatného počasí měli možnost poznávat již v září, proto Vám nyní s dětmi ukážeme, jak děti pracují v centrech aktivit při dopolední řízené činnosti. Budete mít možnost sledovat, jak se děti zvládají mezi sebou domlouvat, jak zvládají vybrané činnosti v porovnání s jejich vrstevníky a závěrečné sebehodnocení dětí. I na tomto setkání bude samozřejmě prostor pro Vaše dotazy a pro volnou hru Vás a Vašich dětí.

Kde: třída Ptáčci

23. říjen 2019
Fotografování dětí
- ukázka sady fotografií je na nástěnkách v šatně
- cena sady: 300,-Kč

22. říjen 2019
Barevný podzim

9. říjen 2019
Plody podzimu

1. říjen 2019 - 9.00 hodin
Princezna na hrášku
Pohádka v podání divadla Dokola.
Vstupné: 50,-, Kč
Kde: učebna MŠ

27. září 2019
Pochoďáček
S dětmi se vydáme na procházku k Rybářské škole, kde budeme hledat houby (reálné i ty pohádkové).
Děti potřebují batůžek s pitím a pláštěnkou.

23. září 2019 - 27. září 2019
"Co jsme našli v lese"
Cílem tématu: "Co jsme našli v lese" bylo seznámit děti s houbami (hřib, muchomůrka, bedla), rozvíjet jemnou motoriku, pozornost a soustředěnost, samostatnost při různých činnostech, spolupráci, zopakovat základní barvy, rozvíjet schopnost pracovat s lepidlem. Děti pracovaly tentokrát pouze ve třech centrech - KOSTKY - skupinová stavba lesa - děti při této činnosti zjišťovaly, kde houby rostou, a co lze v lese ještě najít (zvířata, stromy...). MANIPULAČNÍ ČINNOSTI - děti měly za úkol roztřídit si obrázky dle barev a následně si složit obrázek a nalepit ho na papír, některým dětem bylo potřeba při skládání poskytnout přiměřenou dopomoc. KNIHY A PÍSMENA - v návaznosti na pohádku, kterou děti slyšely na začátku týdne (Hříbek od V. Sutějeva) měly za úkol složit obrázky dle posloupnosti - "Jak zvířátka přišla k hříbku?". Závěrem každého dopoledne bylo vlastní zhodnocení dětmi, kdy si děti samy řekly, co se jim dařilo/nedařilo, co pro ně bylo lehké/těžké...vlastní sebereflexí se rozvíjí komunikační dovednosti dětí, ale i osobnost dítěte.

!POZOR AKCE PŘESUNUTA!
11. září 2019 - 8.30 hodin
Již po několikáté u nás přivítáme pana Vondrušku se synem a jejich cvičenými dravci.
Kde: školní zahrada