- připravujeme

12. říjen 2021 - 15.15 hodin
2. setkání s rodiči
Milí rodiče,
zveme vás na druhé společné setkání, na kterém bychom vám rádi s dětmi ukázali náš uvítací každodenní rituál, popovídali o všem, co vás zajímá a pokud nám bude počasí přát, mohli bychom se vydat na malou podzimní šipkovanou. :)
Těšíme se na vás!
Kde: třída Ptáčci

7. říjen 2021 - 9.00 hodin
Hudební divadlo Bambini
"Jak krtek písničku našel" -Pohádka ve které krteček ztratil písničky i kamarády, a rád by je s pomocí dětí zase našel.
Vstupné: 50,- Kč

4. říjen 2021 - 8. říjen 2021
Podzimní dny s veverkou Zrzečkou
Tento týden poznáváme podzim díky malé zrzavé kamarádce z lesa, kterou si i z papíru vyrobíme. Dá to trochá práce nabarvit kožíšek pomocí tupování houbičkou nebo namotat vlnu na ocas jako chlupy. Veverka si pro děti připravila obrázek s hledáním hub v pozadí, každý si mohl zvolit obtížnost dle svého uvážení nebo doporučení učitelky. Zpíváme si písničku "Seděly dvě veverky", hýbáme se s říkankou "Veverka Čiperka" a chodíme se dívat do parku po větvích stromů, jestl se nám třeba alespoň jedna veverka ukáže. A když ne, nevadí, zábavy a poznávání v parku je i tak dostatek :)

24. září 2021
Pohádková první pomoc

20. září 2021 - 23. září 2021
Centra aktivit - "Počasí"
CA kostky - skládání duhy z barevných kostiček - rozvoj jemné motoriky, trpělivosti a spolupráce
CA knihy a písmena - hledání různých druhů počasí v knížkách - rozvoj zrakové percepce, komunikace, spolupráce
CA arteliér - "Kapička" - rozvoj jemné motoriky, samostatnosti, učit se pracovat podle pokynů a připravit si pořebné pomůcky - práce se šablonou, stříhání, malba vodovými barvami
CA manipulační hry - pexeso - rozvoj zrakové paměti, slovní zásoby

15. září 2021
Překážková dráha
- chůze po kladině, skok přes švédskou bednu, podlézání, taktilní disky

14. září 2021
Mazlíme si štěňátka

13. září 2021 - 15.30 hodin
1. společné setkání
Milí rodiče,
zveme vás tímto na naši první letošní akci, kde bychom se s vámi chtěly lépe poznat, v klidu si popovídat a také zahrát s dětmi (pokud je už nějaká viróza nedonutila na čas školku opustit).
Počasí nám přeje, proto jsme se rozhodly pro využití naší zahrady.
Těšit se na vás budeme v pondělí 13. 9. 2021 od 15.30h.
Krásné "babí léto" :-)
učitelky třídy Ptáčci - Lucka, Štěpánka a Vlaďka

7. září 2021
Centra aktivit (CA)
CA DÍLNA - výroba náramku z provázků pomocí uzlíků
CA MANIPULAČNÍ HRY - vyskládání portrétu z kamínků dle předlohy
CA KNIHY A PÍSMENA - hledání chybějících obrázků v knize

Děti si mohou vybrat CA dle svého, následující dny sev nich vystřídají tak, aby nepřišly o žádnou aktivitu. Po práci v centrech děti hodnotily, jak se jim práce dařila, co jim dalo zabrat a jak jsou s výsledkem spokojeny.

6. září 2021
Vycházka na Úhoří stezku u Mevpis
Sluníčko nás vylákalo svými paprsky ven hned po svačině a tak jsme se vydali s dětmi na hřiště, které je trochu dále a ne všichni ho znali. Dřevěné průlezky, skluzavky a houpačky zkoušely děti s nadšením a tekutiny jsme průběžně doplňovali dle potřeby. I přechod městem zvládly děti na výbornou, už teď se těšíme na objevování dalších krásných míst v našem městě či okolí smiley

2. září 2021 - 15.00 hodin
Informační schůzka s rodiči
Milí rodiče,
zveme Vás na třídní schůzku, kde si řekneme vše potřebné k chodu naší třídy a odpovíme rády na Vaše dotazy.
Učitelky třídy Ptáčci smiley
Kde: třída Ptáčci

2. září 2021
Utváříme si třídní pravidla, cvičíme, hrajeme si venku

1. září 2021
1. den u Ptáčků

17. červen 2021 - 17.00 hodin
Pasování budoucích prvňáčků
Podvečer s malým programem, opékáním, pasováním na prvňáčky a následně nabízíme také dobrodružství pro děti - přenocování ve školce bez mamky a taťky, jen se svými učitelkami :).
Je jen na Vás a dětech, zda-li zvolíte možnost využití celé nabídky nebo jen třeba společné posezení bez noclehu, dejte nám však po promyšlení, prosím, vědět.

Pasování budoucích prvňáčků se bude konat na školní zahradě ve čtvrtek 17. 6. 2021 v 17h.

Program:
  • vystoupení dětí
  • slavnostní pasování
  • opékání a konzumování toho, co si donesete, společné sdílení a veselení
  • v 19h. rozloučení s rodiči a přesun dětí s učitelkami do budovy MŠ na přenocování (večerní hygiena tzv. "na drsňáky" v podobě mytí rukou, obličeje a čištění zubů :), snídani nachystejte svému dítěti dle uvážení s sebou, čaj bude zajištěn
V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit.
Letos nám hodně aktivit uteklo, ale konec roku je náš! :)
Těšíme se, učitelky třídy Ptáčci

27. květen 2021 - 9.00 hodin
Letová ukázka dravců a sov

Již poněkolikáté k nám zavítá sokolník Miloslav Vondruška se svými cvičenými dravci.

21. květen 2021 - 8.00 hodin
Fotografování třídy
Na společné fotografování dejte svým dětem vhodné oblečení, děkujeme. Za špatného počasí se budeme fotografovat uvnitř.
V případě objednávky většího počtu fotografií hlaste počet učitelkám na třídě.
Cena fota 40,- Kč

17. květen 2021 - 21. květen 2021
Doprava - práce v centrech aktivit
- KOSTKY - stavba cest, mostů, tunelů - využití stavebnice KAPLA a vláčkodráhy
- ATELIÉR - vykreslování dopravních prostředků dle reality, stříhání
- MANIPULAČNÍ A STOLNÍ HRY - Pexeso - dopravní značky
- DÍLNA - „Semafor“ - trhání a lepení barevného papíru do vytyčené plochy
- KNIHY A PÍSMENA - modelování názvů dopravních prostředků podle předlohy

11. květen 2021
Výlet na koloběžkách
Po cyklostezce s koloběžkami na Pražák a zpět.

9. duben 2021
6. týden domácího vzdělávání
Kubík, Emička a Esterka naposledy všechny virtuálně zdraví a už se těší na kamarády :-)

29. březen 2021 - 1. duben 2021