15. prosinec 2022
Vánoční stromeček - skládanka
Děti měly za úkol nejprve vymyslet, co by se dalo ze zelených trojúhelníků poskládat. Každy tedy zkoušel dle vlastní fantazie, některé děti viděly od začátku stromek. Pak poskládaly trojúhelníky na sebe dle velikosti a na závěr dle zadaných pokynů umísťovaly hvězdu - vedle stromku vpravo nahoře, vedle stromku vlevo dole... na závěr si obrázek nalepily a dozdobily.

13. prosinec 2022 - 15.30 hodin
Vánoční tvořivé dílničky
Srdečně vás všechny zveme na společné tvoření s dětmi a posezení v adventním rozpoložení :)
Teplé i studené nápoje budou zajištěny, prosíme vás o donesení drobného občerstvení třeba v podobě vánočního cukroví.
Děkujeme a těšíme se opět na společně prožitý čas!
Učitelky třídy Ptáčci

13. prosinec 2022
Návštěva CSP
Zdobení vánočního stromečku se seniory a malé adventní vystoupení.

8. prosinec 2022 - 8.30 hodin
"Koukají na nás správně?"
Vyšetření zraku pomocí speciální diagnostické videokamery. Vyšetření je spolehlivé, rychlé, bezpečné a bezkontaktní.
Vzhledem k vývoji a růstu dítěte a možným organickým a funkčním změnám zrakových struktur je vhodné screeningové vyšetření opakovat každý rok do 7 let věku, než dítě nastoupí do ZŠ.

Výsledky vyšetření dostanou rodiče e-mailem, který uvedli na přihlašovacím formuláři.
Vyšetření zraku je dobrovolné a stojí: 200,- Kč

více informací: www.primavizus.cz
Kde: MŠ Vodňany

5. prosinec 2022 - 9. prosinec 2022
Centrum aktivit
Tentokrát jsme vybraly pro děti centra - "Knihy a písmena", kde bylo jejich úkolem najít cestu od písmenka k prázdnému políčku a natisknout tam písmenko stejného tvaru. Centrum "Manipulační hry" nabídlo dětem papírovou skládanku čerta a čertice, kterou si po správném složení lepily na čtvrtku. V centrum "Ateliér" si děti vyzkoušely kouzlit s barvami a kuličkou v krabici, vytvořily si tak základ pro obrázek pekla a následně fixou dokreslily čertíky nebo třeba kotlík.
Naučily jsme se také taneček ve dvojici s výměnou partnerů "Tancovali dva čertíci".

5. prosinec 2022
Mikulášská nadílka
Zavítal k nám Mikuláš s krásným andělem a hodným čertíkem. Děti se nejprve trochu bály, ale když zjistily, že není čeho se bát, zarecitovaly společně básničku, ukazovaly své výrobky a došly si pak pro svou nadílku. Příjemné zachování tradice :)
Při vycházce se k nám ale do třídy vrátili čertíci a zanechali nám tu pekelný smrad, uhlíky i oheň, pro děti čertovské vysvědčení. Asi už od rána koukali za oknem, jak si děti na čertíky hrají a jak jim jde blekotání, dupání kopytem nebo třeba čertí škleb.

2. prosinec 2022
"Kouzelnické vystoupení s pejskem Edou"
Cena: 70,- Kč

28. listopad 2022 - 15.00 hodin
Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku

23. listopad 2022
Na návštěvě u babiček a dědečků v CSP - společné pečení štrůdlu

15. listopad 2022
Lidské tělo_kostra
Foto #1
Foto #2
Foto #3
Foto #4
Foto #5
Foto #6
Foto #7
Foto #8
Foto #9
Foto #10

14. listopad 2022
Emička slaví narozeniny

10. listopad 2022
"Brémští muzikanti"
Divadlo "Na větvi"
Cena: 80,- Kč

8. listopad 2022 - 15.30 hodin
3. setkání s rodiči_odpoledne se sv. Martinem
Zveme rodiče i ostatní členy rodiny na společné odpoledne na oslavu svátku sv. Martina. Čekají na vás pestré aktivity i tvoření, pro děti malá odměna.
Prosíme vás o drobné občerstvení pro ještě větší zpříjemnění společného času.
Děkujueme a těšíme se!
učitelky třídy Ptáčci smiley

7. listopad 2022 - 11. listopad 2022
Sv. Martin