Mgr. Ing. arch. Štěpánka Kašová
    učitelka/ped. asist.
    Maryana Stan

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: hlavní budova, 1. podlaží vpravo

PROVOZ TŘÍDY: 7:00 - 15:00 hod.

POČET ZAPSANÝCH DĚTÍ: 20 dětí - 10 dívek, 10 chlapců

V letoším školním roce budeme pokračovat v upevňovaní kamarádských vztahů a prohubování prosociálního chování a empatie u dětí. Také se zaměříme na rozvoj řeči, který budeme podporovat pravidelnými logopedickými chvilkami a nejen cizojazyčně mluvícím dětem se pokusíme dopřát co nejpřirozenější, vlídnou a klidnou komunikaci tzv. z očí do očí. Budeme se snažit rozvíjet radost z učení, učit se s chutí nejen spontánně, ale i záměrně. Podporovat chuť k poznání nového. Zaměřujeme se na úzkou spolupráci s rodinou, a proto se i v tomto školním roce (pokud to situace dovolí) budeme přibližně jedenkrát měsíčně setkávat s rodiči na různých společných akcích, na kterých bude dostatek prostoru pro vzájemné poznávání a komunikaci. Řízené činnosti, při kterých si děti rozvíjí poznatky v různých oblastech (předmatematické a předčtenářské představy, hudební, výtvarné, pohybové činnosti, atd.) budou probíhat částečně skupinově, ale především v pracovních koutcích, kde děti pracují samostatně v malých skupinkách v počtu 2 - 6 dětí. Práce v malých skupinách jim umožňuje přirozeně komunikovat, řešit problémy samostatně nebo ve spolupráci s kamarády, samostatně se rozhodovat a vyjadřovat a vnímat a akceptovat rozdíly mezi kamarády. Děti se učí samostatnosti a spolupráci. Učení je pro děti hrou a hra učením :-) Po celý rok vytváříme vlídné, empatické a podnětné prostředí, ve kterém můžeme děti všestranně rozvíjet. Třídní pravidla jsou v prostorách třídy vyobrazena pomocí piktogramů s krátkými říkankami tak, aby si děti co nejsnáze zvnitřnily cnosti i návyky slušného chování.

DALŠÍ AKTIVITY TŘÍDY:
- výukové programy na MEVPIS Vodňany
- podzimní a jarní poznávací "pochoďáčky" do přírody
- divadlo v MŠ i v KD
- výuka plavání v plaveckém stadionu v Písku
- pobyt v solné jeskyni

motto třídy: „Celý rok jsme spolu rádi, všichni jsme tu kamarádi.“

ranní rituál: Letí, letí, ptáček,

vysoko až nad obláček.

Poleť ptáčku, poleť k nám,
                       vyřiď pozdrav hvězdičkám.

Pozdravuj tam sluníčko,
                       ať se směje maličko.

Potom se vrať zpátky sem,
                       popřejem si krásný den.

11. listopad 2021 - 9.00 hodin
Divadlo Zvoneček
Známé divadlo pro děti přijede zahrát své podzimní představení "O veliké řepě"

vybíráme vstupné 60,- Kč

26. listopad 2021 - 9.00 hodin
Bublinková show
Známé kouzelnické duo nachystalo opět svou bublinkovou show, vstupné 65,- Kč

27. září 2019
Pochoďáček
S dětmi se vydáme na procházku k Rybářské škole, kde budeme hledat houby (reálné i ty pohádkové).
Děti potřebují batůžek s pitím a pláštěnkou.

23. září 2019 - 27. září 2019
"Co jsme našli v lese"
Cílem tématu: "Co jsme našli v lese" bylo seznámit děti s houbami (hřib, muchomůrka, bedla), rozvíjet jemnou motoriku, pozornost a soustředěnost, samostatnost při různých činnostech, spolupráci, zopakovat základní barvy, rozvíjet schopnost pracovat s lepidlem. Děti pracovaly tentokrát pouze ve třech centrech - KOSTKY - skupinová stavba lesa - děti při této činnosti zjišťovaly, kde houby rostou, a co lze v lese ještě najít (zvířata, stromy...). MANIPULAČNÍ ČINNOSTI - děti měly za úkol roztřídit si obrázky dle barev a následně si složit obrázek a nalepit ho na papír, některým dětem bylo potřeba při skládání poskytnout přiměřenou dopomoc. KNIHY A PÍSMENA - v návaznosti na pohádku, kterou děti slyšely na začátku týdne (Hříbek od V. Sutějeva) měly za úkol složit obrázky dle posloupnosti - "Jak zvířátka přišla k hříbku?". Závěrem každého dopoledne bylo vlastní zhodnocení dětmi, kdy si děti samy řekly, co se jim dařilo/nedařilo, co pro ně bylo lehké/těžké...vlastní sebereflexí se rozvíjí komunikační dovednosti dětí, ale i osobnost dítěte.

!POZOR AKCE PŘESUNUTA!
11. září 2019 - 8.30 hodin
Přehlídka dravců
Již po několikáté u nás přivítáme pana Vondrušku se synem a jejich cvičenými dravci.
vstupné 60,- Kč
Kde: školní zahrada

9. září 2019
Procvičujeme barvy a určování počtu
Dnes jsme s dětmi procvičovali jemnou motoriku při skládání domečku z barevných dřívek a dále jsme procvičovali barvy a určování počtu. Např.: vezmi si dvě modré, najdi jednu žlutou a dvě zelené, vezmi si od každé barvy jedno dřívko; ukaž na prstech, nebo řekni kolik jich máš, atd. Zkuste si zopakovat s dětmi barvy i doma a zkoušejte počítat různé předměty (pastelky, knoflíky, autíčka nebo různé jiné hračky). Procvičujte s dětmi určovaní počtu do 6-ti, abychom si mohly společně zahrát např. hru "Člověče, nezlob se!", stolní hru "Zasaď strom" a další, které ve třídě máme a je k ním potřeba umět spočítat puntíky na kostce :-)

5. září 2019 - 15.30 hodin
SPORTOVNÍ SEZNAMOVACÍ ODPOLEDNE
Ve čtvrtek 5. 9. 2019 od 15.30 hodin zveme všechny rodiče na naši první společnou akci. Společně si zasportujeme a seznámíme se, protože ve třídě jsou nové děti i paní učitelky. Pro děti bude připravena překážková dráha, skákání v pytlích, slack-line, hod míčem na koš, atd. V případě nepříznivého počasí bude pro děti připravena překážková dráha a jiné sportovní aktivity v naší třídě.

Všechny tyto společné akce, které pro Vás budeme pravidelně každy měsíc pořádat, můžete využít ke komunikaci s učitelkami o dětech, provozu MŠ, atd. Na tyto akce můžete také připravit dětem malé občerstvení (např. něco sladkého upéct, udělat jednohubky, minipizzy nebo koupit křupky, džusy atd.).

Těšíme se na Vás :-)

Kde: zahrada MŠ