Mgr. Ing. arch. Štěpánka Kašová
    učitelka/ped. asist.
    Maryana Stan

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: hlavní budova, 1. podlaží vpravo

PROVOZ TŘÍDY: 7:00 - 15:00 hod.

POČET ZAPSANÝCH DĚTÍ: 20 dětí - 10 dívek, 10 chlapců

V letoším školním roce budeme pokračovat v upevňovaní kamarádských vztahů a prohubování prosociálního chování a empatie u dětí. Také se zaměříme na rozvoj řeči, který budeme podporovat pravidelnými logopedickými chvilkami a nejen cizojazyčně mluvícím dětem se pokusíme dopřát co nejpřirozenější, vlídnou a klidnou komunikaci tzv. z očí do očí. Budeme se snažit rozvíjet radost z učení, učit se s chutí nejen spontánně, ale i záměrně. Podporovat chuť k poznání nového. Zaměřujeme se na úzkou spolupráci s rodinou, a proto se i v tomto školním roce (pokud to situace dovolí) budeme přibližně jedenkrát měsíčně setkávat s rodiči na různých společných akcích, na kterých bude dostatek prostoru pro vzájemné poznávání a komunikaci. Řízené činnosti, při kterých si děti rozvíjí poznatky v různých oblastech (předmatematické a předčtenářské představy, hudební, výtvarné, pohybové činnosti, atd.) budou probíhat částečně skupinově, ale především v pracovních koutcích, kde děti pracují samostatně v malých skupinkách v počtu 2 - 6 dětí. Práce v malých skupinách jim umožňuje přirozeně komunikovat, řešit problémy samostatně nebo ve spolupráci s kamarády, samostatně se rozhodovat a vyjadřovat a vnímat a akceptovat rozdíly mezi kamarády. Děti se učí samostatnosti a spolupráci. Učení je pro děti hrou a hra učením :-) Po celý rok vytváříme vlídné, empatické a podnětné prostředí, ve kterém můžeme děti všestranně rozvíjet. Třídní pravidla jsou v prostorách třídy vyobrazena pomocí piktogramů s krátkými říkankami tak, aby si děti co nejsnáze zvnitřnily cnosti i návyky slušného chování.

DALŠÍ AKTIVITY TŘÍDY:
- výukové programy na MEVPIS Vodňany
- podzimní a jarní poznávací "pochoďáčky" do přírody
- divadlo v MŠ i v KD
- výuka plavání v plaveckém stadionu v Písku
- pobyt v solné jeskyni

motto třídy: „Celý rok jsme spolu rádi, všichni jsme tu kamarádi.“

ranní rituál: Letí, letí, ptáček,

vysoko až nad obláček.

Poleť ptáčku, poleť k nám,
                       vyřiď pozdrav hvězdičkám.

Pozdravuj tam sluníčko,
                       ať se směje maličko.

Potom se vrať zpátky sem,
                       popřejem si krásný den.

11. listopad 2021 - 9.00 hodin
Divadlo Zvoneček
Známé divadlo pro děti přijede zahrát své podzimní představení "O veliké řepě"

vybíráme vstupné 60,- Kč

26. listopad 2021 - 9.00 hodin
Bublinková show
Známé kouzelnické duo nachystalo opět svou bublinkovou show, vstupné 65,- Kč

5. leden 2021
Putování Tří králů
Děti tvořily s pomocí drobného materiálu cestu Tří králů k Betlému.

5. leden 2021
Prohlídka Betlému v našem kostele
Domluvili jsme si prohlídku Betlému, který je do určité doby každoročně k vidění v kosetele Panny Marie. Je nejen krásný, ale i zvláštní především postupným doplňovním nových figurek, a tak se v něm nachází například typická postava pro město Vodňany - rybář s kaprem v náručí. Figurky oveček si mohly děti vzít na chvilku i do rukou. Vánoční období zakončujeme legendou o Třech králích a protože si s sebou z návštěvy odnášíme posvěcenou křídu, bylo nám dovoleno si nade dveře naší třídy napsat ochranné znamení K+M+B 2021 smiley

17. prosinec 2020
Ježíšek u Ptáčků
Ve čtvrtek přijde do naší třídy Ježíšek a přinese dětem dárečky. Aby si děti čekání na Ježíška zkrátily, můžete jim dát s sebou do MŠ cukroví, které jste doma napekli :-)

16. prosinec 2020
Vyrábíme z "ČOKOLÍNY"

15. prosinec 2020
Prohlídka kostela

14. prosinec 2020
Předvánoční pečení

9. prosinec 2020 - 8.00 hodin
VÁNOČNÍ FOCENÍ
Ve středu 9.12.2020 od 8.00 hodin se budou děti fotografovat. Ukázka fotografií je vyvěšena na hlavním vchodě do budovy a pavilonu, kde je uvedena i cena jednotlivých souborů. Fotografie by měly být dodány do Vánoc.

4. prosinec 2020

6. SOLNÁ JESKYNĚ

1. říjen 2020
5. SOLNÁ JESKYNĚ

DĚTI MUSÍ MÍT NA PŘEDSTAVENÍ ROUŠKY!
29. září 2020
Kouzelnické duo s bordelcolií Edou
vstupné: 55,- Kč

24. září 2020