Ivana Kolesárová
    Iveta Kasalová
    Mgr. Kateřina Žižková

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: hlavní budova, 2. podlaží vlevo

- herna, lehárna, umývárna, WC, šatna a víceúčelová místnost, o kterou se dělíme s ostatními třídami

VĚKOVÉ SLOŽENÍ TŘÍDY: 5 - 6  let

V tomto školním roce se zaměříme na přípravu pro úspěšný vstup do ZŠ.Budeme se snažit nejen o zdokonalování schopností a dovedností nezbytných pro zvládnutí školních osnov,ale také o rozvíjení zájmu o pohybové aktivity.
Snažíme se dávat dětem pocit bezpečí, lásky a uznání.

Ranní rituál:
"Dobré ráno, dobrý den,
vítáme se s úsměvem.
Motýlci se klubou z kukly,
mávají na holky, kluky.
Spolu je jim vždycky prima,
ať je léto nebo zima."

Motto třídy:
" I z nenápadné housenky se s trochou lásky a vlídnosti může vyklubat překrásný motýl."

11. prosinec 2019 - 9.00 hodin
Předvánoční kouzlení
Kouzelnické duo s pejskem si tentokrát připravilo vánoční představení s dárky pro děti.
Vstupné 100,-Kč
Kde: učebna MŠ

13. leden 2020
TESTOVÁNÍ IQ DĚTÍ OD PĚTI LET MENSOU ČR
v loňském školním roce v naší mateřské škole probíhalo testování IQ dětí od pěti let. Pro velký zájem o testování i u mladších dětí organizujeme testování IQ i v tomto školním roce. Zúčastnit se mohou všechny děti, kterým bude k 13. lednu 5 let. Více informací a PŘIHLÁŠKY K TESTOVÁNÍ DĚTÍ SI VYŽÁDEJTE OD UČITELEK NA TŘÍDÁCH.

Testování slouží k vyhledávání nadaných dětí. Test je neverbální a nevyžaduje předchozí znalosti, proto zjišťuje skutečnou úroveň zejména logického myšlení a dokáže odhalit nadání i tam, kde tomu např. školní výsledky neodpovídají.

Hlásit se můžete do 12. 12. 2019

Testování ve škole je za snížený poplatek: 150,- Kč (budeme vybírat v lednu)

Kde: MŠ

28. leden 2020 - 9.00 hodin
Pohádka o kačence
Pohádku o kačence přijede dětem zahrát známé divadlo LUK - manželé Kyselkovi.
Vstupné 50,- Kč

27. březen 2019 - 9.30 hodin
Pohádkové čtení Jakuba Plachty
Pohádku o Machovi a Šebestové čte, na kytaru hraje a své písně dětem zpívá Jakub Plachta, známá osobnost města Vodňany.

27. březen 2019
Odemykání jara
Jarní víla Vesna prosí děti, aby jí pomohlyo demknout jaro. S pomocí písně a tance Petrklíč se jim to podaří, víla je za odměnu naučí rozpoznat jarní kvytičky.

20. březen 2019 - 9.00 hodin
Pohádkové čtení
Pohádku přijde dětem přečíst pan starosta měssta Vodňany pan Milan Němeček.

19. březen 2019
Divadlo Luk
"Medvíďata"
cena: 50,-Kč

7. březen 2019 - 10.00 hodin
Exkurze do obchodu a dílny firmy Kamatex
Nahlédnutí přímo do dílny, kde se vyrábí pracovní oděvy. Děti tak uvidí, jak takový oblek vzniká a jakou cestou si musí projít, než se dostane do obchodu k prodeji.

5. březen 2019
Zkoušíme si povolání
Hrajeme si na lékaře, kadeřnici, s obrázky, cvičíme s Míšou jako záchranáři, popeláři, malujeme a lepíme na pizzu to, co máme rádi :)

28. únor 2019 - 15.30 hodin - 17.30 hodin
Zveme Vás srdečně na karneval, plný nejen tance, ale i společných úkolů pro Vás  a Vaše děti.
Prosíme o donesení drobného občerstvení, čaj, káva a pití pro děti bude zajištěno. Děkujeme, těšíme se!
Kde: MŠ

20. únor 2019
Vyrábíme záložku do knížky

15. únor 2019
Návštěva loutkového divadla Pimprlata
Nakouknutí do zákulisí loutkového divadla, ukázka vodění loutek.

14. únor 2019
Srdce
Výroba srdce - natírání lepidla Klovatina, zapouštění červené barvy, stříhání, rozhovor o tom, pro koho srdce je a proč :)

14. únor 2019
Huga a Fugo
"Sám doma"
cena: 45,-Kč

22. leden 2019
Staráme se o ptáčky v zimě

17. leden 2019
Kluziště s bruslařem

7. leden 2019 - 8. leden 2019
TESTOVÁNÍ IQ DĚTÍ OD PĚTI LET MENSOU ČR PRO NAŠÍ MŠ ZDARMA
Mensa pořádá v naší škole testování IQ, které slouží k vyhledávání nadaných dětí. Test je neverbální a nevyžaduje předchozí znalosti, proto zjišťuje skutečnou úroveň zejména logického myšlení a dokáže odhalit nadání i tam, kde tomu např. školní výsledky neodpovídají.

společnost Mensa ČR bude v rámci spolupráce s MŠ Vodňany provádět standardizaci nového dětského testu IQ. Byli bychom rádi, kdyby se testování zúčastnily všechny děti ve věku 5 a 6 let.
Po domluvě s vedením školky Vám nabízíme možnost, dozvědět  se výsledek svého dítěte zcela zdarma (běžně stojí testování 150,-Kč). Rodiče, kteří mají o testování svého dítěte zájem, musí vyplnit papírovou přihlášku, která slouží jako souhlas zákonného zástupce se zpracováním dalších údajů dítěte – jméno, příjmení, datum narození a adresa pro zaslání výsledku. Informaci o výsledku považuje Mensa za důvěrnou a dostane ji pouze zákonný zástupce testovaného dítěte. Výsledky Vám zašleme poštou po ukončení standardizace testu, které předpokládáme v horizontu tří měsíců. Záleží pouze na Vás, zda výsledky sdělíte učitelkám na třídě, aby Vaše dítě na základě výsledků dále rozvíjely.

Děkujeme vám za spolupráci,

Lucie Měchurová
Mensa ČR

pozn.: PŘIHLÁŠKY K TESTOVÁNÍ DĚTÍ DOSTANETE OD UČITELEK NA TŘÍDÁCH

20. prosinec 2018
Vánoční nadílka
Vánoční posezení u cukroví, čekání na Ježíska a hra s novými hračkami.

19. prosinec 2018
Posezení a nadílka od Ježíška
Prosíme donést na středu 16. 12. pár kousků cukroví, posedíme si u slavnostního stolu, zazpíváme koledy a budeme čekat, co nám Ježíšek přinese do naší třídičky :)

12. prosinec 2018 - 15.30 hodin
Vánoční tvořivé dílničky
Předvánoční setkání a tvoření společně rodičů s dětmi, tentokrát vánoční závěs - stromeček :)

12. prosinec 2018
Divadlo Luk
"Pohádka z hrnčířského kruhu"
cena: 50,-Kč

3. prosinec 2018
Slavnostní rozsvěcení vánočního stromečku
Krátký program v podání všech tříd, v pořadí od nejmladších po nejstarší, v závěru společný zpěv koled a rozsvěcení stromečku.
Kde: před budovou MŠ Smetanova

27. listopad 2018