Iveta Kasalová
    Michaela Majerová
    Michaela Ranglová

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: hlavní budova, 2. podlaží vlevo

PROVOZ TŘÍDY: 6:30 - 15:00 hod.

- herna, lehárna, umývárna, WC, šatna a víceúčelová místnost

POČET ZAPSANÝCH DĚTÍ: 23 dětí - 11 dívek, 12 chlapců

VĚKOVÉ SLOŽENÍ TŘÍDY: 5 - 6 let

V naší třídě se snažíme vytvářet prostředí duševní pohody a pro všechny zúčastněné bez strachu a stresu. S dětmi si společně nastavíme pravidla. Děti povedeme k prosociálnímu chování tak, aby se ve třídě vytvořila klidná, příjemná a stimulující atmfosféra k učení a poznávání, jakou jsme vytvořily minulý rok. Zvolily jsme přístup pedagogiky zahrnující potřebu řádu, smysluplnosti, radosti z objevování, poznávání svobody rozhodování a zodpovědnosti za ní. Podporujeme u dětí přirozené prožitkové učení a kreativitu.  Respketujeme individualitu každého dítěte. Z důvodu častých logopedických vad se věnujeme logopedické prevenci.

Spokojené dítě - spokojená rodina - spokojená učitelka.

Ranní rituál:
 Krásné ráno, dobrý den.
 Ať nám slunce září,
 do všech našich tváří,
 celý den.
 Krásné ráno,dobrý den.
 Na sebe se usmějem.
 Protože jsme kamarádi,
 tak se máme všichni rádi.

Motto třídy:

"Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými".

11. březen 2022 - 9.30 hodin
Pochoďáček - pozorování přírody v předjaří

8. březen 2022 - 9.00 hodin
MDŽ

17. únor 2022
Vyrábíme z papíru

14. únor 2022 - 18. únor 2022
MASOPUST U MOTÝLKŮ

Tento týden se seznamujeme s téměř zapomenutou tradicí MASOPUSTU.
   Děti se dozvěděly spoustu zajímavostí , naučily se masopustní říkanky,
    rozvíjely svou představivost a kreativitu při tvoření ( z drobných materiálů
    sestavovaly dle vlastní fantazie, vyrobily koláče a jitrnice  i veselého klauna)
    Týden zakončíme karnevalem.

1. únor 2022 - 9.00 hodin
Poznáváme stopy zvířat

21. leden 2022 - 10.00 hodin
EXKURZE A NÁKUP V ZZN PODNIKOVÉ PRODEJNĚ KRMNÝCH SMĚSÍ

20. leden 2022 - 9.30 hodin
Zasněžené Vodňany

17. leden 2022 - 9.00 hodin
SNĚHOVÉ VLOČKY

5. leden 2022 - 9.00 hodin
SEZNÁMENÍ S PŘÍBĚHEM TŘÍ KRÁLŮ

3. leden 2022 - 31. leden 2022
INFORMACE PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ
RODIČE PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ (to jsou děti narozené 31. 8. 2016 a dříve), KTEŘÍ UVAŽUJÍ O ODKLADU ŠKOLNÍ DOCHÁZKY, SE O VHODNOSTI ODKLADU MOHOU PORADIT S TŘÍDNÍMI UČITELKAMI, KTERÉ JIM PŘÍPADNĚ SDĚLÍ KONTAKTY NA PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÉ PORADNY, KTERÉ VYŠETŘENÍ NA ŠKOLNÍ ZRALOST REALIZUJÍ.

JIŽ NYNÍ DÁVAJÍ NĚKTERÉ PORADNY TERMÍNY VYŠETŘENÍ NEJDŘÍVE NA ZAČÁTEK BŘEZNA, PROTO JE NUTNÉ SI VYŠETŘENÍ ZAJISTIT CO NEJDŘÍVE - POKUSTE SE PROSÍM S UČITELKAMI NA TŘÍDÁCH DOMLUVIT NEJPOZDĚJI DO 31. 1. 2022, ABY MĚLY DĚTI TERMÍN VYŠETŘENÍ DŘÍVE, NEŽ BUDOU ZÁPISY DO ZŠ, KTERÉ BÝVAJÍ ZAČÁTKEM DUBNA.

16. prosinec 2021 - 10.00 hodin
PŘÍBĚH O NAROZENÍ JEŽÍŠKA

POZOR ZMĚNA
9. prosinec 2021
Covidová opatření
Praktické informace - co následuje, pokud Vaše dítě bylo v kontaktu
s pozitivním na Covid - 19
Na základě informace získané od osoby pozitivní na Covid-19 bylo Vaše dítě v kontaktu s pozitivní osobou dne 7. 12. 2021.
Kontaktujte telefonicky jeho praktického lékaře pro děti a dorost a sdělte mu, že Vašemu dítěti byla KHS nařízena domácí karanténa, jejíž délka se počítá minimálně 7 dní od rizikového kontaktu – tj. do 14. 12. 2021 včetně. Podmínkou je negativní PCR test, absolvovaný nejdříve 5. den od rizikového kontaktu a absence klinických příznaků onemocnění.  V případě, že dítě PCR test nepodstoupí, karanténa se ukončí až po 14 dnech od rizikového kontaktu.
Karanténu eviduje pediatr na základě Vaší telefonické komunikace s ním, po celou dobu karantény se dítě musí zdržovat pouze v místě adresy pobytu a musí omezit styk s ostatními osobami.
PCR test bude absolvovat pouze jeden a to nejdříve 5. den od rizikového kontaktu, (tj. 11. 12. 2021) dostaví se na odběrové místo. Za tímto účelem musíte mít pro dítě vystavenou elektronickou žádanku. Žádanku je možné si vyplnit na základě sebetrasování – pokyny budou v SMS zprávě, kterou obdrží zákonní zástupci dětí ze systému Daktela (chytrá karanténa), případně budete kontaktováni telefonicky externími pracovníky v rámci chytré karantény a ti e-žádanku mohou vystavit.
Bez předchozího objednání nelze vyšetření provést.
Na odběr nezapomeňte roušku, kterou je nutné zakrýt ústa a nos po celou dobu pobytu v odběrovém místě, tedy i během čekání!
Rodinní příslušníci a osoby sdílející společnou domácnost s tím, kdo je v karanténě, nemají uloženo žádné omezení. Mohou tedy dál chodit do zaměstnání nebo do školy.
V případě, že test RT-PCR bude pozitivní, bude Vašemu dítěti nařízena ze strany pediatra 14 denní domácí izolace od data pozitivity. Domácí izolace bude ukončena po 14 dnech, pokud poslední 3 dny bude bez příznaků onemocnění. Na konci izolace se kontrolní testy již neprovádějí.
Pravidla domácí karantény:
Dítě je povinno setrvat po dobu karantény v místě adresy pobytu uvedenou v DAKTELA a v kartě u dětského praktického lékaře (nemusí se jednat o místo trvalého bydliště). Je nutné dodržovat pravidla osobní hygieny, především používat výhradně papírové kapesníky na jedno použití, vyhnout se v mezích možností úzkému osobnímu kontaktu s ostatními osobami. Rovněž je nutné oznámit při veškerých lékařských ošetřeních a vyšetřeních, při přijetí do zařízení poskytovatelů lůžkové péče, že dítěti byla nařízena karanténa.
Prosím, sledujte zdravotní stav dítěte a v případě jakékoli změny, zejména v podobě kašle, zvýšené teploty, dušnosti, bolesti svalů, bolesti kloubů, distanční formou (tj. telefonicky, e-mailem apod.) kontaktujte pediatra, popřípadě jiného poskytovatele zdravotních služeb a řiďte se jeho pokyny.

POZOR! ZRUŠENO!
26. listopad 2021 - 9.00 hodin
Bublinková show
Známé kouzelnické duo nachystalo opět svou bublinkovou show, vstupné 65,- Kč