• Foto třídy #1
    Iveta Kasalová
    Mgr. Kateřina Žižková

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: hlavní budova, 2. podlaží vlevo

- herna, lehárna, umývárna, WC, šatna a víceúčelová místnost, o kterou se dělíme s ostatními třídami

POČET ZAPSANÝCH DĚTÍ: 25 dětí

VĚKOVÉ SLOŽENÍ TŘÍDY: 4 - 5,5  let

Naším přáním je, aby se všechny děti cítily ve třídě i v celé MŠ spokojeně a bezpečně. Aby zažívaly pocit úspěchu. Snažíme se zajistit dětem prostředí s dostatkem mnohostranných a přiměřených podnětů. K učení využíváme metod prožitkového učení (založených na přímých zážitcích dětí), kooperativního učení (jde o učení hrou) a situačního učení (využíváme záměrných i náhodných situací tak, aby získávalo poznatky a dovednosti v okamžiku, kdy je potřebuje a nejlépe chápe jejich smysl).
Snažíme se rozvíjet zájem o knihy. Vytváříme motivační čtenářsky podnětné prostředí. Mimo jiné rozvíjíme i pohybové dovednosti a fyzickou zdatnost (sportovními hrami, tematickými pochoďáčky,...). Naše snaha bude zaměřena i k poznání svého okolí a rozvíjení kladného vztahu k přírodě.

Ranní rituál:
"Dobrý den, dobrý den,
 ať je krásný celý den.
 Kdo je tady dneska s námi,
 přivítá se s kamarády.
 Dobrý den JÁ,
 dobrý den TY.
 Kdo tu s námi dneska není,
 tomu pošlem pozdravení.
 Dobrý den, dobrý den,
 dneska si to užijem.

Motto třídy:

"Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými".

23. září 2020 - 9.00 hodin - 11. listopad 2020
Solná jeskyně
Kde: Písek

DĚTI MUSÍ MÍT NA PŘEDSTAVENÍ ROUŠKY!
29. září 2020
Kouzelnické duo s bordelcolií Edou
vstupné: 55,- Kč

15. říjen 2020
Divadlo LUK
Pohádka O Palečkovi
vstupné: 50,- Kč

12. listopad 2020 - 9.00 hodin
Divadlo Dokola
Pohádka"Kašpárek v pekle"
vstupné: 50,- Kč

8. prosinec 2020 - 9.00 hodin
Divadlo Zvoneček "Vánoční pohádka"
Vstupné 60,- Kč

12. duben 2019
Balónkovo-kouzelnické představení

9. duben 2019
Divadlo Zvoneček
"Jarní pohádka"

29. březen 2019
Provazové hřiště
Hezké počasí nás vylákalo trochu více do přírody, proto jsme se vydali kousek dál od školky. Provazové hřiště nabízí skvělé pohybové vyžití.
Kde: Mevpis Vodňany
Foto #6
Foto #7
Foto #8
Foto #9
Foto #10

27. březen 2019 - 9.30 hodin
Pohádkové čtení Jakuba Plachty
Pohádku o Machovi a Šebestové čte, na kytaru hraje a své písně dětem zpívá Jakub Plachta, známá osobnost města Vodňany.

27. březen 2019
Odemykání jara
Jarní víla Vesna prosí děti, aby jí pomohlyo demknout jaro. S pomocí písně a tance Petrklíč se jim to podaří, víla je za odměnu naučí rozpoznat jarní kvytičky.

20. březen 2019 - 9.00 hodin
Pohádkové čtení
Pohádku přijde dětem přečíst pan starosta měssta Vodňany pan Milan Němeček.

19. březen 2019
Divadlo Luk
"Medvíďata"

7. březen 2019 - 10.00 hodin
Exkurze do obchodu a dílny firmy Kamatex
Nahlédnutí přímo do dílny, kde se vyrábí pracovní oděvy. Děti tak uvidí, jak takový oblek vzniká a jakou cestou si musí projít, než se dostane do obchodu k prodeji.

5. březen 2019
Zkoušíme si povolání
Hrajeme si na lékaře, kadeřnici, s obrázky, cvičíme s Míšou jako záchranáři, popeláři, malujeme a lepíme na pizzu to, co máme rádi :)

28. únor 2019 - 15.30 hodin - 17.30 hodin
Zveme Vás srdečně na karneval, plný nejen tance, ale i společných úkolů pro Vás  a Vaše děti.
Prosíme o donesení drobného občerstvení, čaj, káva a pití pro děti bude zajištěno. Děkujeme, těšíme se!
Kde: MŠ

20. únor 2019
Vyrábíme záložku do knížky

15. únor 2019
Návštěva loutkového divadla Pimprlata
Nakouknutí do zákulisí loutkového divadla, ukázka vodění loutek.

14. únor 2019
Srdce
Výroba srdce - natírání lepidla Klovatina, zapouštění červené barvy, stříhání, rozhovor o tom, pro koho srdce je a proč :)

14. únor 2019
Huga a Fugo
"Sám doma"
cena: 45,-Kč

22. leden 2019
Staráme se o ptáčky v zimě
Foto #6
Foto #7
Foto #8
Foto #9
Foto #10
Foto #11
Foto #12

17. leden 2019
Kluziště s bruslařem

7. leden 2019 - 8. leden 2019
TESTOVÁNÍ IQ DĚTÍ OD PĚTI LET MENSOU ČR PRO NAŠÍ MŠ ZDARMA
Mensa pořádá v naší škole testování IQ, které slouží k vyhledávání nadaných dětí. Test je neverbální a nevyžaduje předchozí znalosti, proto zjišťuje skutečnou úroveň zejména logického myšlení a dokáže odhalit nadání i tam, kde tomu např. školní výsledky neodpovídají.

společnost Mensa ČR bude v rámci spolupráce s MŠ Vodňany provádět standardizaci nového dětského testu IQ. Byli bychom rádi, kdyby se testování zúčastnily všechny děti ve věku 5 a 6 let.
Po domluvě s vedením školky Vám nabízíme možnost, dozvědět  se výsledek svého dítěte zcela zdarma (běžně stojí testování 150,-Kč). Rodiče, kteří mají o testování svého dítěte zájem, musí vyplnit papírovou přihlášku, která slouží jako souhlas zákonného zástupce se zpracováním dalších údajů dítěte – jméno, příjmení, datum narození a adresa pro zaslání výsledku. Informaci o výsledku považuje Mensa za důvěrnou a dostane ji pouze zákonný zástupce testovaného dítěte. Výsledky Vám zašleme poštou po ukončení standardizace testu, které předpokládáme v horizontu tří měsíců. Záleží pouze na Vás, zda výsledky sdělíte učitelkám na třídě, aby Vaše dítě na základě výsledků dále rozvíjely.

Děkujeme vám za spolupráci,

Lucie Měchurová
Mensa ČR

pozn.: PŘIHLÁŠKY K TESTOVÁNÍ DĚTÍ DOSTANETE OD UČITELEK NA TŘÍDÁCH

20. prosinec 2018
Vánoční nadílka
Vánoční posezení u cukroví, čekání na Ježíska a hra s novými hračkami.

19. prosinec 2018
Posezení a nadílka od Ježíška
Prosíme donést na středu 16. 12. pár kousků cukroví, posedíme si u slavnostního stolu, zazpíváme koledy a budeme čekat, co nám Ježíšek přinese do naší třídičky :)

12. prosinec 2018 - 15.30 hodin