Ivana Kolesárová
    Iveta Kasalová
    Mgr. Kateřina Žižková

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: hlavní budova, 2. podlaží vlevo

- herna, lehárna, umývárna, WC, šatna a víceúčelová místnost, o kterou se dělíme s ostatními třídami

POČET ZAPSANÝCH DĚTÍ: 25 dětí

VĚKOVÉ SLOŽENÍ TŘÍDY: 4 - 5,5  let

Naším přáním je, aby se všechny děti cítily ve třídě i v celé MŠ spokojeně a bezpečně. Aby zažívaly pocit úspěchu. Snažíme se zajistit dětem prostředí s dostatkem mnohostranných a přiměřených podnětů. K učení využíváme metod prožitkového učení (založených na přímých zážitcích dětí), kooperativního učení (jde o učení hrou) a situačního učení (využíváme záměrných i náhodných situací tak, aby získávalo poznatky a dovednosti v okamžiku, kdy je potřebuje a nejlépe chápe jejich smysl).
Snažíme se rozvíjet zájem o knihy. Vytváříme motivační čtenářsky podnětné prostředí. Mimo jiné rozvíjíme i pohybové dovednosti a fyzickou zdatnost (sportovními hrami, tematickými pochoďáčky,...). Naše snaha bude zaměřena i k poznání svého okolí a rozvíjení kladného vztahu k přírodě.

Ranní rituál:
"Dobrý den, dobrý den,
 ať je krásný celý den.
 Kdo je tady dneska s námi,
 přivítá se s kamarády.
 Dobrý den JÁ,
 dobrý den TY.
 Kdo tu s námi dneska není,
 tomu pošlem pozdravení.
 Dobrý den, dobrý den,
 dneska si to užijem.

Motto třídy:

"Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými".

21. květen 2021 - 8.00 hodin
Fotografování třídy
Na společné fotografování dejte svým dětem vhodné oblečení, děkujeme. Za špatného počasí se budeme fotografovat uvnitř.
V případě objednávky většího počtu fotografií hlaste počet učitelkám na třídě.
Cena fota 40,- Kč
Kde: zahrada MŠ Smetanova

27. květen 2021 - 9.00 hodin
Letová ukázka dravců a sov

Již poněkolikáté k nám zavítá sokolník Miloslav Vondruška se svými cvičenými dravci.
Vstupné 50,- Kč

Kde: zahrada MŠ Smetanova

7. říjen 2021 - 9.00 hodin
Hudební divadlo Bambini
"Jak krtek písničku našel" -Pohádka ve které krteček ztratil písničky i kamarády, a rád by je s pomocí dětí zase našel.
Vstupné: 50,- Kč

odjezd od MŠ v 8:00h. !
28. květen 2019 - 8.00 hodin
Výlet

Pojedeme se podívat do Jihočeského zemědělského muzea do Netěchovic u Týna n./ Vltavou.
Vybrali jsme pro děti program Zvířátka na statku, kde se děti
 dozví základní informace o hospodářských zvířatech, která se dříve běžně chovala na každém statku, vyzkouší si na minifarmě péči o ně a dozví se, jak jsou člověku prospěšná. Zvířátka si mohou i pohladit a vyzkouší si dojení na dojícím trenažéru.

více na www.zemedelske-muzeum.cz

Vstupné 80,- Kč zahrnuje vzdělávací program, komentovanou prohlídku interaktivních expozic muzea a volné řádění v Agrohopsáriu.
Cena za dopravu bude stanovena až následně dle počtu dětí.

S sebou do batůžku:
pití v uzavíratelné láhvi, svačina (ne sladkost jako bonbony, či čokoláda!)
Na sebe: pohodlné oblečení a obuv dle aktuálního počasí

Individuální připomínky či dotazy např. ohledně nevolnosti při cestování, hlašte na třídě učitelkám.

Těšíme se!

Kde: Týn nad Vltavou

Z DŮVODU ŠPATNÉHO POČASÍ AKCE ZRUŠENA
16. květen 2019 - 9.00 hodin
Koza domácí
Program je složený:
- z edukativní části, kdy se děti seznámí s tím, jak kozy žijí, jak se živí, probereme zajímavé vlastnosti kozy a předvedeme ukázku dojení.
- ze zážitkové části, kdy kozy předvedou různé kousky, pohybové básničky a tanec.
- z interaktivní části, kdy se děti mohou s kozami pomazlit, zkusit jim zadat různé povely, jít s nimi na procházku na vodítku po zahradě školy atp. Děti dostanou na ruku "kozí razítko".

cena: 50,- Kč bez knihy, 90,-Kč s knihou

Kde: vzdělávací a zážitkový program o koze domací

9. květen 2019 - 10.00 hodin
"Čert a Káča"
cena: 60,-Kč
Kde: MěKS Vodňany

25. duben 2019
Oslava Dne Země
Společná oslava Dne Země, dopoledne plné her a úkolů se zvířátky, třídění odpadu, tvoření na školní zahradě.

12. duben 2019
Balónkovo-kouzelnické představení

9. duben 2019
Divadlo Zvoneček
"Jarní pohádka"

29. březen 2019
Provazové hřiště
Hezké počasí nás vylákalo trochu více do přírody, proto jsme se vydali kousek dál od školky. Provazové hřiště nabízí skvělé pohybové vyžití.
Kde: Mevpis Vodňany
Foto #6
Foto #7
Foto #8
Foto #9
Foto #10

27. březen 2019 - 9.30 hodin
Pohádkové čtení Jakuba Plachty
Pohádku o Machovi a Šebestové čte, na kytaru hraje a své písně dětem zpívá Jakub Plachta, známá osobnost města Vodňany.

27. březen 2019
Odemykání jara
Jarní víla Vesna prosí děti, aby jí pomohlyo demknout jaro. S pomocí písně a tance Petrklíč se jim to podaří, víla je za odměnu naučí rozpoznat jarní kvytičky.

20. březen 2019 - 9.00 hodin
Pohádkové čtení
Pohádku přijde dětem přečíst pan starosta měssta Vodňany pan Milan Němeček.

19. březen 2019
Divadlo Luk
"Medvíďata"

7. březen 2019 - 10.00 hodin
Exkurze do obchodu a dílny firmy Kamatex
Nahlédnutí přímo do dílny, kde se vyrábí pracovní oděvy. Děti tak uvidí, jak takový oblek vzniká a jakou cestou si musí projít, než se dostane do obchodu k prodeji.

5. březen 2019
Zkoušíme si povolání
Hrajeme si na lékaře, kadeřnici, s obrázky, cvičíme s Míšou jako záchranáři, popeláři, malujeme a lepíme na pizzu to, co máme rádi :)

28. únor 2019 - 15.30 hodin - 17.30 hodin
Zveme Vás srdečně na karneval, plný nejen tance, ale i společných úkolů pro Vás  a Vaše děti.
Prosíme o donesení drobného občerstvení, čaj, káva a pití pro děti bude zajištěno. Děkujeme, těšíme se!
Kde: MŠ

20. únor 2019
Vyrábíme záložku do knížky

15. únor 2019
Návštěva loutkového divadla Pimprlata
Nakouknutí do zákulisí loutkového divadla, ukázka vodění loutek.

14. únor 2019
Srdce
Výroba srdce - natírání lepidla Klovatina, zapouštění červené barvy, stříhání, rozhovor o tom, pro koho srdce je a proč :)

14. únor 2019