Ivana Kolesárová
    Evženie Borovková

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: hlavní budova, 2. podlaží vlevo

- herna, lehárna, umývárna, WC, šatna a víceúčelová místnost, o kterou se dělíme s ostatními třídami

Vytvářením a udržováním přátelské atmosféry v celém kolektivu třídy vedeme děti k dodržování společně dohodnutých pravidel.
Snažíme se dávat dětem pocit bezpečí, lásky a uznání.

Ranní rituál:
"Dobré ráno, dobrý den,
vítáme se s úsměvem.
Motýlci se klubou z kukly,
mávají na holky, kluky.
Spolu je jim vždycky prima,
ať je léto nebo zima."

Motto třídy:
" I z nenápadné housenky se s trochou lásky a vlídnosti může vyklubat překrásný motýl."

- připravujeme

6. červen 2019 - 9.30 hodin
Čtenářské setkání
Soutěž, kvíz a čtení.
Kde: Knihovna

odchod z MŠ v 8:30!
5. červen 2019 - 8.30 hodin
Pochoďáček za rybkami
Celodopolední pochoďáček k rybářské škole, kde se podíváme pod hladinu jezírka, pozorování života kolem rybníků a řeky.
Prosíme  vhodné oblečení a do batůžku jen pití + malou svačinku (ovoce, sušenka bez čokolády...)
Těšíme se! smiley

Kde: SRŠ

3. červen 2019 - 10.45 hodin
Čtenářská dílna
Vodnická pohádka v podání Evy Malé - Hastrman se zapojením dětí.
Děti během dílny předvídají příběh, charakterizují postavy, rozvíjejí svou empatii a herecké dovednosti, pracují s dechem a hlasem. cca 60 min.
Kde: Muzeum

31. květen 2019
Oslava Dne dětí
Soutěže a hry - skákání v pytli, chůze s pomocí kroužků, manipulace s pomocí kolíčku, hledání shodných barev, kutálení míče mezi kužely, hod na cíl, stezka bez bot.
Kde: školní zahrada

30. květen 2019 - 9.40 hodin
Třídní focení
Ve čtvrtek 30.5. bude probíhat fotografování jednotlivých tříd, dle počasí se budeme fotit venku či ve třídě. Děti, které by na fotografii chtěly být, ale nebudou tento den v MŠ, mohou se dostavit po domluvě s učitelkou jen na vyfocení.
Cena jedné fotografie 40,- Kč k odběru týž den domů

odjezd od MŠ v 8:00h. !
28. květen 2019 - 8.00 hodin
Výlet

Pojedeme se podívat do Jihočeského zemědělského muzea do Netěchovic u Týna n./ Vltavou.
Vybrali jsme pro děti program Zvířátka na statku, kde se děti
 dozví základní informace o hospodářských zvířatech, která se dříve běžně chovala na každém statku, vyzkouší si na minifarmě péči o ně a dozví se, jak jsou člověku prospěšná. Zvířátka si mohou i pohladit a vyzkouší si dojení na dojícím trenažéru.

více na www.zemedelske-muzeum.cz

Vstupné 80,- Kč zahrnuje vzdělávací program, komentovanou prohlídku interaktivních expozic muzea a volné řádění v Agrohopsáriu.
Cena za dopravu bude stanovena až následně dle počtu dětí.

S sebou do batůžku:
pití v uzavíratelné láhvi, svačina (ne sladkost jako bonbony, či čokoláda!)
Na sebe: pohodlné oblečení a obuv dle aktuálního počasí

Individuální připomínky či dotazy např. ohledně nevolnosti při cestování, hlašte na třídě učitelkám.

Těšíme se!

Kde: Týn nad Vltavou

Z DŮVODU ŠPATNÉHO POČASÍ AKCE ZRUŠENA
16. květen 2019 - 9.00 hodin
Koza domácí
Program je složený:
- z edukativní části, kdy se děti seznámí s tím, jak kozy žijí, jak se živí, probereme zajímavé vlastnosti kozy a předvedeme ukázku dojení.
- ze zážitkové části, kdy kozy předvedou různé kousky, pohybové básničky a tanec.
- z interaktivní části, kdy se děti mohou s kozami pomazlit, zkusit jim zadat různé povely, jít s nimi na procházku na vodítku po zahradě školy atp. Děti dostanou na ruku "kozí razítko".

cena: 50,- Kč bez knihy, 90,-Kč s knihou

Kde: vzdělávací a zážitkový program o koze domací

9. květen 2019 - 10.00 hodin
"Čert a Káča"
cena: 60,-Kč
Kde: MěKS Vodňany

25. duben 2019
Oslava Dne Země
Společná oslava Dne Země, dopoledne plné her a úkolů se zvířátky, třídění odpadu, tvoření na školní zahradě.

12. duben 2019
Balónkovo-kouzelnické představení

9. duben 2019
Divadlo Zvoneček
"Jarní pohádka"

29. březen 2019
Provazové hřiště
Hezké počasí nás vylákalo trochu více do přírody, proto jsme se vydali kousek dál od školky. Provazové hřiště nabízí skvělé pohybové vyžití.
Kde: Mevpis Vodňany

27. březen 2019 - 9.30 hodin
Pohádkové čtení Jakuba Plachty
Pohádku o Machovi a Šebestové čte, na kytaru hraje a své písně dětem zpívá Jakub Plachta, známá osobnost města Vodňany.

27. březen 2019
Odemykání jara
Jarní víla Vesna prosí děti, aby jí pomohlyo demknout jaro. S pomocí písně a tance Petrklíč se jim to podaří, víla je za odměnu naučí rozpoznat jarní kvytičky.

20. březen 2019 - 9.00 hodin
Pohádkové čtení
Pohádku přijde dětem přečíst pan starosta měssta Vodňany pan Milan Němeček.

19. březen 2019
Divadlo Luk
"Medvíďata"

7. březen 2019 - 10.00 hodin
Exkurze do obchodu a dílny firmy Kamatex
Nahlédnutí přímo do dílny, kde se vyrábí pracovní oděvy. Děti tak uvidí, jak takový oblek vzniká a jakou cestou si musí projít, než se dostane do obchodu k prodeji.

5. březen 2019
Zkoušíme si povolání
Hrajeme si na lékaře, kadeřnici, s obrázky, cvičíme s Míšou jako záchranáři, popeláři, malujeme a lepíme na pizzu to, co máme rádi :)

28. únor 2019 - 15.30 hodin - 17.30 hodin
Zveme Vás srdečně na karneval, plný nejen tance, ale i společných úkolů pro Vás  a Vaše děti.
Prosíme o donesení drobného občerstvení, čaj, káva a pití pro děti bude zajištěno. Děkujeme, těšíme se!
Kde: MŠ

20. únor 2019