Ivana Kolesárová
    Evženie Borovková

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: hlavní budova, 2. podlaží vlevo

- herna, lehárna, umývárna, WC, šatna a víceúčelová místnost, o kterou se dělíme s ostatními třídami

Vytvářením a udržováním přátelské atmosféry v celém kolektivu třídy vedeme děti k dodržování společně dohodnutých pravidel.
Snažíme se dávat dětem pocit bezpečí, lásky a uznání.

Ranní rituál:
"Dobré ráno, dobrý den,
vítáme se s úsměvem.
Motýlci se klubou z kukly,
mávají na holky, kluky.
Spolu je jim vždycky prima,
ať je léto nebo zima."

Motto třídy:
" I z nenápadné housenky se s trochou lásky a vlídnosti může vyklubat překrásný motýl."

9. květen 2019 - 10.00 hodin
"Čert a Káča"
cena: 60,-Kč
Kde: MěKS Vodňany

16. květen 2019 - 9.00 hodin
Koza domácí
Program je složený:
- z edukativní části, kdy se děti seznámí s tím, jak kozy žijí, jak se živí, probereme zajímavé vlastnosti kozy a předvedeme ukázku dojení.
- ze zážitkové části, kdy kozy předvedou různé kousky, pohybové básničky a tanec.
- z interaktivní části, kdy se děti mohou s kozami pomazlit, zkusit jim zadat různé povely, jít s nimi na procházku na vodítku po zahradě školy atp. Děti dostanou na ruku "kozí razítko".

cena: 50,- Kč bez knihy, 90,-Kč s knihou

Kde: vzdělávací a zážitkový program o koze domací

odjezd od MŠ v 8:00h. !
28. květen 2019 - 8.00 hodin
Výlet
Podrobné informace budou včas zveřejněny.
Kde: Týn nad Vltavou

12. duben 2019
Balónkovo-kouzelnické představení

9. duben 2019
Divadlo Zvoneček
"Jarní pohádka"

29. březen 2019
Provazové hřiště
Hezké počasí nás vylákalo trochu více do přírody, proto jsme se vydali kousek dál od školky. Provazové hřiště nabízí skvělé pohybové vyžití.
Kde: Mevpis Vodňany

27. březen 2019 - 9.30 hodin
Pohádkové čtení Jakuba Plachty
Pohádku o Machovi a Šebestové čte, na kytaru hraje a své písně dětem zpívá Jakub Plachta, známá osobnost města Vodňany.

27. březen 2019
Odemykání jara
Jarní víla Vesna prosí děti, aby jí pomohlyo demknout jaro. S pomocí písně a tance Petrklíč se jim to podaří, víla je za odměnu naučí rozpoznat jarní kvytičky.

20. březen 2019 - 9.00 hodin
Pohádkové čtení
Pohádku přijde dětem přečíst pan starosta měssta Vodňany pan Milan Němeček.

19. březen 2019
Divadlo Luk
"Medvíďata"

7. březen 2019 - 10.00 hodin
Exkurze do obchodu a dílny firmy Kamatex
Nahlédnutí přímo do dílny, kde se vyrábí pracovní oděvy. Děti tak uvidí, jak takový oblek vzniká a jakou cestou si musí projít, než se dostane do obchodu k prodeji.

5. březen 2019
Zkoušíme si povolání
Hrajeme si na lékaře, kadeřnici, s obrázky, cvičíme s Míšou jako záchranáři, popeláři, malujeme a lepíme na pizzu to, co máme rádi :)

28. únor 2019 - 15.30 hodin - 17.30 hodin
Zveme Vás srdečně na karneval, plný nejen tance, ale i společných úkolů pro Vás  a Vaše děti.
Prosíme o donesení drobného občerstvení, čaj, káva a pití pro děti bude zajištěno. Děkujeme, těšíme se!
Kde: MŠ

20. únor 2019
Vyrábíme záložku do knížky

15. únor 2019
Návštěva loutkového divadla Pimprlata
Nakouknutí do zákulisí loutkového divadla, ukázka vodění loutek.

14. únor 2019
Srdce
Výroba srdce - natírání lepidla Klovatina, zapouštění červené barvy, stříhání, rozhovor o tom, pro koho srdce je a proč :)

14. únor 2019
Huga a Fugo
"Sám doma"
cena: 45,-Kč

22. leden 2019
Staráme se o ptáčky v zimě

17. leden 2019
Kluziště s bruslařem

7. leden 2019 - 8. leden 2019
TESTOVÁNÍ IQ DĚTÍ OD PĚTI LET MENSOU ČR PRO NAŠÍ MŠ ZDARMA
Mensa pořádá v naší škole testování IQ, které slouží k vyhledávání nadaných dětí. Test je neverbální a nevyžaduje předchozí znalosti, proto zjišťuje skutečnou úroveň zejména logického myšlení a dokáže odhalit nadání i tam, kde tomu např. školní výsledky neodpovídají.

společnost Mensa ČR bude v rámci spolupráce s MŠ Vodňany provádět standardizaci nového dětského testu IQ. Byli bychom rádi, kdyby se testování zúčastnily všechny děti ve věku 5 a 6 let.
Po domluvě s vedením školky Vám nabízíme možnost, dozvědět  se výsledek svého dítěte zcela zdarma (běžně stojí testování 150,-Kč). Rodiče, kteří mají o testování svého dítěte zájem, musí vyplnit papírovou přihlášku, která slouží jako souhlas zákonného zástupce se zpracováním dalších údajů dítěte – jméno, příjmení, datum narození a adresa pro zaslání výsledku. Informaci o výsledku považuje Mensa za důvěrnou a dostane ji pouze zákonný zástupce testovaného dítěte. Výsledky Vám zašleme poštou po ukončení standardizace testu, které předpokládáme v horizontu tří měsíců. Záleží pouze na Vás, zda výsledky sdělíte učitelkám na třídě, aby Vaše dítě na základě výsledků dále rozvíjely.

Děkujeme vám za spolupráci,

Lucie Měchurová
Mensa ČR

pozn.: PŘIHLÁŠKY K TESTOVÁNÍ DĚTÍ DOSTANETE OD UČITELEK NA TŘÍDÁCH

20. prosinec 2018
Vánoční nadílka
Vánoční posezení u cukroví, čekání na Ježíska a hra s novými hračkami.

19. prosinec 2018
Posezení a nadílka od Ježíška
Prosíme donést na středu 16. 12. pár kousků cukroví, posedíme si u slavnostního stolu, zazpíváme koledy a budeme čekat, co nám Ježíšek přinese do naší třídičky :)

12. prosinec 2018 - 15.30 hodin