Iveta Kasalová
    Michaela Majerová
    Mgr. Kateřina Žižková

UMÍSTĚNÍ TŘÍDY: hlavní budova, 2. podlaží vlevo

PROVOZ TŘÍDY: 6:30 - 15:00 hod.

- herna, lehárna, umývárna, WC, šatna a víceúčelová místnost

POČET ZAPSANÝCH DĚTÍ: 22 dětí - 11 dívek, 11 chlapců

VĚKOVÉ SLOŽENÍ TŘÍDY: 5-6,5 let

Naší snahou je nabízet prostředí příjemné, vstřícné, zajímavé a aktuálně podnětné. Prostředí, v němž se děti cítí jistě, radostně, bezpečně a hlavně spokojeně. Je potřeba dívat se očima dětí. Vědět, co děti cítí a jak to prožívají.
To je naše velké přání.

Ranní rituál:
"Dobrý den, dobrý den,
 ať je krásný celý den.
 Kdo je tady dneska s námi,
 přivítá se s kamarády.
 Dobrý den JÁ,
 dobrý den TY.
 Kdo tu s námi dneska není,
 tomu pošlem pozdravení.
 Dobrý den, dobrý den,
 dneska si to užijem.

Motto třídy:

"Nemůžeme všechny děti naučit všechno, ale můžeme je učinit šťastnými".

3. leden 2022 - 31. leden 2022
INFORMACE PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ
RODIČE PŘEDŠKOLNÍCH DĚTÍ (to jsou děti narozené 31. 8. 2016 a dříve), KTEŘÍ UVAŽUJÍ O ODKLADU ŠKOLNÍ DOCHÁZKY, SE O VHODNOSTI ODKLADU MOHOU PORADIT S TŘÍDNÍMI UČITELKAMI, KTERÉ JIM PŘÍPADNĚ SDĚLÍ KONTAKTY NA PEDAGOGICKO-PSYCHOLOGICKÉ PORADNY, KTERÉ VYŠETŘENÍ NA ŠKOLNÍ ZRALOST REALIZUJÍ.

JIŽ NYNÍ DÁVAJÍ NĚKTERÉ PORADNY TERMÍNY VYŠETŘENÍ NEJDŘÍVE NA ZAČÁTEK BŘEZNA, PROTO JE NUTNÉ SI VYŠETŘENÍ ZAJISTIT CO NEJDŘÍVE - POKUSTE SE PROSÍM S UČITELKAMI NA TŘÍDÁCH DOMLUVIT NEJPOZDĚJI DO 31. 1. 2022, ABY MĚLY DĚTI TERMÍN VYŠETŘENÍ DŘÍVE, NEŽ BUDOU ZÁPISY DO ZŠ, KTERÉ BÝVAJÍ ZAČÁTKEM DUBNA.

21. leden 2022 - 10.00 hodin
EXKURZE A NÁKUP V ZZN PODNIKOVÉ PRODEJNĚ KRMNÝCH SMĚSÍ

20. leden 2022 - 9.30 hodin
Zasněžené Vodňany

17. leden 2022 - 9.00 hodin
SNĚHOVÉ VLOČKY

5. leden 2022 - 9.00 hodin
SEZNÁMENÍ S PŘÍBĚHEM TŘÍ KRÁLŮ

3. leden 2022 - 31. leden 2022
INFORMACE PRO RODIČE PŘEDŠKOLÁKŮ

16. prosinec 2021 - 10.00 hodin
PŘÍBĚH O NAROZENÍ JEŽÍŠKA

POZOR ZMĚNA
9. prosinec 2021
Covidová opatření
Praktické informace - co následuje, pokud Vaše dítě bylo v kontaktu
s pozitivním na Covid - 19
Na základě informace získané od osoby pozitivní na Covid-19 bylo Vaše dítě v kontaktu s pozitivní osobou dne 7. 12. 2021.
Kontaktujte telefonicky jeho praktického lékaře pro děti a dorost a sdělte mu, že Vašemu dítěti byla KHS nařízena domácí karanténa, jejíž délka se počítá minimálně 7 dní od rizikového kontaktu – tj. do 14. 12. 2021 včetně. Podmínkou je negativní PCR test, absolvovaný nejdříve 5. den od rizikového kontaktu a absence klinických příznaků onemocnění.  V případě, že dítě PCR test nepodstoupí, karanténa se ukončí až po 14 dnech od rizikového kontaktu.
Karanténu eviduje pediatr na základě Vaší telefonické komunikace s ním, po celou dobu karantény se dítě musí zdržovat pouze v místě adresy pobytu a musí omezit styk s ostatními osobami.
PCR test bude absolvovat pouze jeden a to nejdříve 5. den od rizikového kontaktu, (tj. 11. 12. 2021) dostaví se na odběrové místo. Za tímto účelem musíte mít pro dítě vystavenou elektronickou žádanku. Žádanku je možné si vyplnit na základě sebetrasování – pokyny budou v SMS zprávě, kterou obdrží zákonní zástupci dětí ze systému Daktela (chytrá karanténa), případně budete kontaktováni telefonicky externími pracovníky v rámci chytré karantény a ti e-žádanku mohou vystavit.
Bez předchozího objednání nelze vyšetření provést.
Na odběr nezapomeňte roušku, kterou je nutné zakrýt ústa a nos po celou dobu pobytu v odběrovém místě, tedy i během čekání!
Rodinní příslušníci a osoby sdílející společnou domácnost s tím, kdo je v karanténě, nemají uloženo žádné omezení. Mohou tedy dál chodit do zaměstnání nebo do školy.
V případě, že test RT-PCR bude pozitivní, bude Vašemu dítěti nařízena ze strany pediatra 14 denní domácí izolace od data pozitivity. Domácí izolace bude ukončena po 14 dnech, pokud poslední 3 dny bude bez příznaků onemocnění. Na konci izolace se kontrolní testy již neprovádějí.
Pravidla domácí karantény:
Dítě je povinno setrvat po dobu karantény v místě adresy pobytu uvedenou v DAKTELA a v kartě u dětského praktického lékaře (nemusí se jednat o místo trvalého bydliště). Je nutné dodržovat pravidla osobní hygieny, především používat výhradně papírové kapesníky na jedno použití, vyhnout se v mezích možností úzkému osobnímu kontaktu s ostatními osobami. Rovněž je nutné oznámit při veškerých lékařských ošetřeních a vyšetřeních, při přijetí do zařízení poskytovatelů lůžkové péče, že dítěti byla nařízena karanténa.
Prosím, sledujte zdravotní stav dítěte a v případě jakékoli změny, zejména v podobě kašle, zvýšené teploty, dušnosti, bolesti svalů, bolesti kloubů, distanční formou (tj. telefonicky, e-mailem apod.) kontaktujte pediatra, popřípadě jiného poskytovatele zdravotních služeb a řiďte se jeho pokyny.

POZOR! ZRUŠENO!
26. listopad 2021 - 9.00 hodin
Bublinková show
Známé kouzelnické duo nachystalo opět svou bublinkovou show, vstupné 65,- Kč

25. listopad 2021 - 11.00 hodin
Zdobení vánočního stromku

15. listopad 2021
PLAVECKÝ VÝCVIK - 1.lekce

11. listopad 2021 - 9.00 hodin
Divadlo Zvoneček
Známé divadlo pro děti přijede zahrát své podzimní představení "O veliké řepě"

vybíráme vstupné 60,- Kč

26. říjen 2021 - 9.00 hodin
Výlov rybníka

POZOR! PŘESUNUTO NA 26. 11. 2021
15. říjen 2021 - 9.00 hodin
Bublinková show
Známé kouzelnické duo nachystalo opět svou bublinkovou show, vstupné 65,- Kč

11. říjen 2021 - 10.00 hodin
Podzimní tvoření v CSP

11. říjen 2021 - 10.00 hodin
Podzimní tvoření v CSP

7. říjen 2021 - 9.00 hodin
Hudební divadlo Bambini
"Jak krtek písničku našel" -Pohádka ve které krteček ztratil písničky i kamarády, a rád by je s pomocí dětí zase našel.
Vstupné: 50,- Kč

30. září 2021 - 9.00 hodin