Fotografie


Zasněžené stromy
Tématem dnešní hodiny byla zasněžená příroda. Dnes jsme poznávali zimní přírodu, řekli jsme si, jaké počasí je pro toto roční období typické a jaké jsou její charakteristické znaky. Poté jsme začali tvořit. Nejprve jsme nanesli štetcem modrou barvu na bublinkovou fólii, kterou jsme poté obtiskli na čtvrtku. Čtvrtku pak daly děti stranou, aby na ní zaschla barva. Mezitím si děti obkreslily své ruce na hnědý papír. Obkreslené ruce nám představovaly stromy. Někdo si je vystřihl sám, jiný potřeboval pomoc. Když nám barva na čtvrtce zaschla, začali jsme na ni lepit naše "stromy". A jelikož jsme chtěli mít krajinu zasněženou, tak bylo zapotřebí, aby děti dolepily ještě vločky. Práce to byla náročná, ale děti ji parádně zvládly, což můžete vidět na fotkách :-)

Foto: Denisa Kasalová - 15. leden 2019

Tři králové
Téma dnešní hodiny - Tři králové. Na začátku dnešní hodiny výtvarného kroužku si děti vyslechly pohádku Tři králové. Po dočtení pohádky jsme si krátce řekli, o čem pohádka byla a co se v ní odehrálo. Vysvětlili jsme si historii tradice svátku Tří králů, poznali jsme jména Tří králů a vysvětlili jsme si nová slovíčka - myrha a kadidlo. Po dočtení pohádky jsme se pustili do vyrábění. Vyráběli jsme Tři krále z papírových kapesníčků, berevných papírů a tempery. Děti byly moc šikovné a práce je velice bavila, což můžete vidět na fotkách :-)

Foto: Denisa Kasalová - 8. leden 2019

Vyrábíme vánoční přáníčka a stavíme si Betlém
Na dnešní hodině výtvarně-pracovního kroužku jsme si vyrobili vánoční přáníčka. Po dokončení přáníček jsme se pustili do stavby Betléma z kostek. Děti tato činnost náramně bavila. Děti pracovaly ve skupinkách. Důležitá zde byla hlavně spolupráce, né vždy se totiž děti dokážou domluvit. Musím děti moc pochválit, při této činnosti pracovaly opravdu skvěle a byly schopné se domluvit :-) I díky tomu vznikly tak pěkné Betlémy :-)

Foto: Denisa Kasalová - 18. - 19. prosinec 2018

Jak si představuji Vánoce
Tématem dnešní hodiny byly Vánoce. S dětmi jsme si povídali o tom, proč slavíme Vánoce - oslava narození Ježíška. Dále jsme poznávali vánoční tradice - betlém, vánoční stromeček, koledy, tavení olova, rozkrajování jablíček. Poté děti vyprávěly, které vánoční tradice se dodržují u nich doma. Když jsme si dovyprávěli, pustili jsme se do práce. Děti malovaly obrázek - Co si představím pod pojmem Vánoce. Aby děti práce více bavila, pustili jsme si k malování koledy :-)
U jednotlivých obrázků najdete popisky, co který obrázek představuje :-) 

Foto: Denisa Kasalová - 11. prosinec 2018

 • VOJTÍK - Stromeček
 • JAROUŠEK K. - Stromeček, kapr ve vaně, perníčky a dárky
 • ADÉLKA - Stoleček, miska pro pejska, nebíčko a další 2 stromečky
 • NATÁLKA - Hvězdička a celá domácnost
 • MARCELEK - Perníčky v misce, stromeček s kytičkou a dáreček
 • KAMILKA - Stromeček a miska s cukrovím
 • ZUZKA - Stromeček, hvězdička, ozdoby
 • MARUŠKA - Stromeček, světýlka, ozdoby
 • FANOUŠEK - Taťka, mamka a dárky
 • JAROUŠEK Š. - Stromeček a na něm řetez, hvězdička, obloha, ozdobené cukroví a televize
 • DOMÍK - Stromeček a dárečky
Sněhuláčci
Tématem dnešní hodiny byl SNĚHULÁK. S dětmi jsme si nejprve vyprávěli pohádku o sněhuláčkovi. Po dočtení pohádky jsme si krátce řekli, o čem pohádka byla a co důležitého se v ní odehrálo. Dále jsme si povídali o tom, jak takový sněhuláček vypadá a co je pro něho typické. Poté jsme se pustili do vyrábění. Nejprve jsme si vyrobili sněhuláka z ruličky od toaletního papíru. Děti stříhaly, lepily a malovaly. Práce se jim velmi povedla. Poté si děti sestavily sněhuláka z písmen, která tvoří jejich jméno podle předlohy. Většina dětí zvládla práci sama, jiným bylo zapotřebí pomoci. Kdo si nevěděl rady, tomu pomohl kamarád. Děti mezi sebou ochotně spolupracovaly a tvoření je moc bavilo :-)

Foto: Denisa Kasalová - 4. prosinec 2018

Život ptáčků v zimě
Téma dnešní hodiny - ŽIVOT PTÁČKŮ V ZIMĚ. Nejprve jsme si přečetli pohádku o sýkorce. Po skončení pohádky jsme si krátce pověděli o tom, co se v pohádce odehrálo. Děti poznávaly hodnotu přátelství na základě příběhu z ptačí říše. Dále jsme se seznámili s některými volně žijícími ptáky v zimním období a povídali jsme si o způsobu jejich života. Cílem dnešní hodiny bylo rozvíjení zájmu dětí o toto téma, podporovat jejich zvídavost a vést děti k péči o ptactvo v zimě. 

Foto: Denisa Kasalová - 26. listopad 2018

Zimní oblečení
Když už nám konečně napadl sníh, museli jsme toho využít. Šli jsme se proběhnout na školní zahradu. Některé děti se koulouvaly, jiné stavěly sněhuláky. Zhruba po půl hodině dovádění na sněhu, jsme se vrátili zpět do školky. Hlavním cílem dnešní hodiny bylo seznámení dětí se zimním obdobím, oblékáním v zimě, zimním počasím, zimní krajinou a vším, co nám zima nabízí. Po krátkém povídání, jsme se pustili do práce. Děti dostaly na výběr ze dvou druhů čepic a rukavic, které si pak samy vymalovaly a vystřihly. Práce se jim moc povedla :-)

Foto: Denisa Kasalová - 20. listopad 2018

Dřevěné sovičky
Na dnešní hodině výtvarně-pracovního kroužku si děti vyráběly sovičky ze dřeva dle své vlastní fantazie. K výrobě soviček jsme potřebovali pouze dřevo a tavnou pistoli. Děti práce velice bavila a sovičky se jim moc povedly :-)

Foto: Denisa Kasalová - 13. listopad 2018